
Brüsszeli ellenvetések az e-útdíj körül
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) kész minden tájékoztatást megadni az Európai Bizottság szakértőinek véleményük megalapozott felülvizsgálata érdekében az e-útdíjrendszerrel kapcsolatban - közölte a tárca kedden az MTI megkeresésére.
Rekordot döntött a magyar e-útdíjrendszer
A kezdeti nehézségek után Európában egyedülálló gyorsasággal épült ki, a legkorszerűbb technológiát képviseli, és néhány milliárddal még több is folyt be 2013 első felében a tervezett 75 milliárdnál – emlékeztetett a Ma Reggelben az infrastruktúráért felelős államtitkár.
Változások jönnek az e-útdíjrendszerben
További fejlesztéseket terveznek az idén a HU-GO rendszerben, várhatóan bővülnek a fizetési lehetőségek, és tovább darabolják a díjköteles hálózatot - számol be a Világgazdaság Online. Tavaly közel 79 milliárd forintot hozott az e-útdíjrendszer, ez 5 százalékkal volt több a tervezettnél.
A viszonylati jegy "hungarikum"
Üzembiztosan és olcsón működik az e-útdíj rendszer - mondta Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős államtitkára szombaton, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. M3 autópálya Szilas pihenőhelyén lévő ügyfélszolgálatán tartott sajtótájékoztatón.
