Rekordösszegű útdíj folyt be tavaly

Rekordösszegű útdíj folyt be tavaly

Az előző évinél 6 százalékkal több, bruttó 315 milliárd forint útdíj folyt be tavaly a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltatóhoz (NÚSZ), a cég ezzel újabb bevételi rekordot ért el - mondta a társaság vezérigazgatója budapesti sajtótájékoztatóján.

Lehetne javítani a hároméves e-útdíj rendszeren

Lehetne javítani a hároméves e-útdíj rendszeren

Pontosan három évvel ezelőtt, 2013. július elsején lépett életbe az e-útdíj rendszer, amely a 3.5 tonna fölötti járművekkel szállító közúti fuvarozók számára hozott gyökeres változást a munkavégzésben. Az elmúlt három év tapasztalatai és tanulságai alapján dolgozott ki javaslatcsomagot a rendszer javítására az egyik bevallási közreműködő cég, a flottakövetéssel foglalkozó iData Kft. e-útdíj munkacsoportja.

A hétvégén rövid ideig szüneteltetik az értékesítést az e-útdíj rendszerben

A hétvégén rövid ideig szüneteltetik az értékesítést az e-útdíj rendszerben

Karbantartás miatt a HU-GO megtett úttal arányos díjfizetési rendszerben szünetel az értékesítés február 26-án éjjel 23 és 24 óra között, valamint február 28-án éjjel 23 órától február 29-én hajnal 1 óráig - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) csütörtökön.

Három év alatt több mint háromszorosára nőttek az útdíjbevételek

Három év alatt több mint háromszorosára nőttek az útdíjbevételek

Több mint 243 milliárd forint bevétel származott az útdíjakból tavaly, míg három éve még kevesebb mint 70 milliárd forint folyt be ebből a forrásból - írja a Világgazdaság a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. adataira hivatkozva csütörtöki számában.

Éves szinten kicsit nőtt a jogosulatlan úthasználók aránya

Éves szinten kicsit nőtt a jogosulatlan úthasználók aránya

Az útdíjrendelet januári módosítása óta eltelt nyolc hónapban nem változott számottevően a jogosulatlan úthasználók aránya a tavalyi év hasonló időszakához képest - közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. hétfőn az MTI-vel.

Módosul az e-útdíjról szóló rendelet

Módosul az e-útdíjról szóló rendelet

A nemzeti fejlesztési miniszter módosította a teherautók által fizetendő e-útdíjról szóló rendeletet, a pontosításokat és újabb szakaszok díjasítását tartalmazó jogszabály a hétfői Magyar Közlönyben jelent meg és 15 nap múlva lép hatályba.

Bevált az elektronikus útdíjfizetési rendszer

Bevált az elektronikus útdíjfizetési rendszer

Az első félévben 90 milliárdos bevételt hozott a HU-GO.

Vasárnapig visszaválthatók az e-matricák

Vasárnapig visszaválthatók az e-matricák

A jelenlegi feldolgozottság szerint a jogosulatlan úthasználat miatt pótdíjfizetésre kötelezettek egyötöde élt az átmeneti rendelkezés adta lehetőséggel, és vásárolt február 28-ig utólag megyei vagy országos e-matricát - tájékoztatott a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. hétfőn az MTI megkeresésére.

Online kasszákkal a csalások ellen

Online kasszákkal a csalások ellen

Nincs száz százalékosan hatékony megoldás az áfavisszaélések felszámolására, a rendszerben mindig lesznek csalók a NAV elnökhelyettese szerint. Varga Árpád a Napi Gazdaságnak elmondta, a revizorok által feltárt adókülönbözet 83-86 százaléka az áfát érinti, ezért a hatóság célkeresztjében továbbra is az áfacsalók állnak. A hatóság munkáját segítik az online pénztárgépek, amelyekről eddig 670 milliárd forint értékű nyugta érkezett a központba.

Üzemszünet az e-útdíj rendszerben

Üzemszünet az e-útdíj rendszerben

Karbantartás miatt üzemszünet lesz a HU-GO elektronikus útdíjszedési rendszeren június 22-én, vasárnap hajnali 1 és 5 óra közötti időszakban - közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. pénteken az MTI-vel.

Áfacsalókat buktat le az útdíjrendszer

Áfacsalókat buktat le az útdíjrendszer

Áfacsalások leleplezéséhez is segítséget nyújthatnak azok a közúti forgalomról, teherszállításról szóló adatok, amelyek az elektronikus útdíjrendszerből olvashatók ki - írja a szerdai Magyar Nemzet. A díjfizetési szisztéma információit a tavalyi jogszabályi felhatalmazás alapján megkaphatja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az ellenőrzések megszervezéséhez a hatóság felhasználhatja a különféle járműmozgással összefüggő adatokat. A Magyar Nemzet információi szerint a NAV-nál külön munkacsoport foglalkozik az áfacsalások megelőzésének és feltárásának lehetséges módozataival: az egység folyamatosan elemzi, miképpen aknázhatók ki leginkább az e-útdíj-rendszerben rejlő lehetőségek. A lap értesülései alapján már több nagy idei fogásnál is segítettek az útdíjadatok.

Rekordot döntött a magyar e-útdíjrendszer

Rekordot döntött a magyar e-útdíjrendszer

A kezdeti nehézségek után Európában egyedülálló gyorsasággal épült ki, a legkorszerűbb technológiát képviseli, és néhány milliárddal még több is folyt be 2013 első felében a tervezett 75 milliárdnál – emlékeztetett a Ma Reggelben az infrastruktúráért felelős államtitkár.

További fejlesztések az e-útdíj rendszerben

További fejlesztések az e-útdíj rendszerben

A tervek szerint továbbfejlesztik 2014-ben a HU-GO rendszert, bővítik a fizetési lehetőségeket, és az észrevételek, tapasztalatok alapján további ügyfélbarát megoldásokat terveznek. Többek között a változásokról, valamint a bevezetés óta eltelt időszak tapasztalatairól kérdezte az Élelmiszer Kibédi-Varga Lajost, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) szóvivőjét. 

Változások jönnek az e-útdíjrendszerben

Változások jönnek az e-útdíjrendszerben

További fejlesztéseket terveznek az idén a HU-GO rendszerben, várhatóan bővülnek a fizetési lehetőségek, és tovább darabolják a díjköteles hálózatot - számol be a Világgazdaság Online. Tavaly közel 79 milliárd forintot hozott az e-útdíjrendszer, ez 5 százalékkal volt több a tervezettnél.