4 év után eltörlik a cukoradót?

4 év után eltörlik a cukoradót?

Liz Truss öbb, az elhízás ellen hozott intézkedés visszavonására, illetve elvetésére készül.

Késik a transzzsírszabályozás

Késik a transzzsírszabályozás

Most már biztos, hogy nem lép élete szeptember elsejétől a sok transzzsírsavat tartalmazó élelmiszerek betiltását célzó rendelet, ám várhatóan még idén megtörténhet az átállás, írja a Világgazdaság. A gyártók többsége már felkészült, a kicsiket még érheti meglepetés.

Nehezen ismerik fel az egészségtelenebb élelmiszereket a magyarok

Nehezen ismerik fel az egészségtelenebb élelmiszereket a magyarok

A magyaroknak csak 33 százaléka tudta eldönteni a zsír-, cukor- vagy sótartalom alapján, hogy melyik termék egészségesebb, ezzel a hazai válaszadók a legrosszabban teljesítők között szerepeltek a Consumers International és a Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi felmérésében.

Börtön is járhat rossz minőségű élelmiszer forgalmazásáért

Börtön is járhat rossz minőségű élelmiszer forgalmazásáért

Akár többéves börtönbüntetést is kockáztatnak azok, akik jövő év január 1-jétől rossz minőségű, egészségre ártalmas vagy hamis élelmiszert hoznak forgalomba.

Chipsadó bevezetését javasolja az ENSZ

Chipsadó bevezetését javasolja az ENSZ

Az egészségtelen élelmiszereket terhelő különadó bevezetését javasolja az ENSZ, sőt az egészségtelen termékek reklámját is korlátozná. A legnagyobb terheléssel és kockázattal járó munkakörökben dolgozók részesülnének a befolyó pluszpénzekből.

Egészség helyett akciókra vadászunk

Egészség helyett akciókra vadászunk

A hazai fogyasztók árérzékenysége miatt segítheti az egészségtelen élelmiszerek visszaszorítását a hamburgeradó bevezetése – derül ki a KutatóCentrum és a Marketing&Media közös felméréséből.