
Idén kétszer szerveznek Diabétesz Sétát az Egy Csepp EgészségNapon
A Diabétesz Világnapján, november 14-én vasárnap rendezi meg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány ingyenes eseményét, az Egy Csepp EgészségNapot a Millenárison, Budapesten. Reggel 9-18-ig a látogatók csaknem 10 ingyenes szűrővizsgálaton, tanácsadáson vehetnek részt. A hagyományos Diabétesz Sétát, melyet Erős Antónia vezet, ezúttal kétszer rendezik meg: 12:00-kor indul az első kör, majd 15:00-kor a második. A sétával az alapítvány arra hívja fel a figyelmet, hogy napi 30 perc mozgással sokat tehetünk a 2-es típusú diabétesz megelőzéséért és a szövődmények kialakulásának elkerüléséért, késleltetésért, valamint, hogy a sport a cukorbetegek számára az életminőség jelentős javulását, a jobb vércukorértékeket jelentheti. A Diabétesz Világnapot minden évben november 14-én ünnepeljük. Ezen a napon született Frederick Banting, akinek Charles Besttel közös gondolata vezetett az inzulin 1922-es felfedezéséhez.
Megvannak a döntősök a cukormentes torták versenyén
Különleges alapanyagokból idén sem volt hiány a 10. Magyarország Cukormentes Tortája verseny első zsűrizésén, melyet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány és a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete a Zila Kávéházban rendezett meg, Budapesten a Magyarország Tortája verseny előtt. A cukrászok olyan alkotóelemekkel kísérleteztek, mint a kuszkusz, a kardamom, a tápiókagyöngy és az édesburgonya. A zsűri tagjai, köztük Erős Antónia és Vadon Jani, leginkább a kreatív megoldások és a harmonikus ízek együttes meglétét értékelték a döntősök kiválasztásakor. Végül a zsűri málna, szeder, zserbó és barack ízű tortákat juttatott tovább, melyek közül a júniusi döntőben választják ki a győztest.
A fiatalokat szólítja meg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány
Újabb, fiataloknak szóló egészségprogramokkal készül az új tanévben az Egy Csepp Figyelem Alapítvány – hangzott el a szervezet sajtótájékoztatóján. A kezdeményezések célja átfogó ismeretek közvetítése az egészséges életmód, a sport és a táplálkozás szerepéről az olyan krónikus betegségek megelőzésért, mint a cukorbetegség és az elhízás. A sajtórendezvényen olyan hírességek kampányoltak a rendszeres testmozgás fontossága mellett, mint a gasztroblogger Fördős Zé, Erős Antónia, Szellő István és Rábai Balázs műsorvezetők, valamint Kusztor Péter cukorbeteg profi kerékpáros. Ősszel online program is indul az 1-es típusú diabétesszel élő fiatalok elfogadásáért, a közösségi médiában aktívan kommunikáló sorstársaik bevonásával.
Paprikás csokitorta cukor nélkül
Sültpaprika lekvárból, kakaós mandulapiskótából és olvadó étcsokoládé mousse-ból áll az a torta, amely megnyerte az Egy Csepp Figyelem Alapítvány hobbicukrászoknak szóló Háziversenyét. Nevezni csak fehér cukor- ,fehér liszt- és adalékanyag mentes süteményekkel lehetett.
Újra Egy Cseppes Patikahét
Indul az Egy Csepp Figyelem Alapítvány több mint 500 gyógyszertárat érintő szűrőprogramja, az Egy Cseppes Patikahét. Az „egycseppes” patikákban kedvezmények, és – jelképes összegért – vércukor-, vérnyomás- és koleszterinmérés lehetősége vár mindenkit május 21-27. között.
Egy Csepp Világnap és Egy Csepp Patikahét
Az Egy Csepp Világnap lesz november 13-án a Syma Rendezvényközpontban. Több ezer embert várnak ingyenes egészségügyi szűrésekkel, bio- és egészségpiaccal, egész napos koncertekkel (többek közt Zséda, a Qualitons, az X Faktor énekesei, a Fiesta, illetve Rutkai Bori és a Hébe-hóba Banda lép föl a Vacka dalokkal), gyerekfoglalkozásokkal (Cellux Csoport, Noha Stúdió, ugrálóvár) sorsolásokkal, díjátadókkal valamint a már hagyományos Diabetes Sétával várnak mindenkit.
Kiegészítőt terveztet a WAMP
Tárgytervező pályázatot hirdet a WAMP-pal közösen az Egy Csepp Figyelem Alapítvány hogy felhívja a figyelmet a cukorbetegségre.
Keresik a legegészségesebb magyar várost
Az Egy csepp figyelem Alapítvány országos körútra indul 2010. május 14-én, amely az Egy CSEpp Teszt (ECSET) nevet kapta, mert célja az, hogy képet kapjon az ország egészségi állapotáról.
