Idén kétszer szerveznek Diabétesz Sétát az Egy Csepp EgészségNapon

Idén kétszer szerveznek Diabétesz Sétát az Egy Csepp EgészségNapon

A Diabétesz Világnapján, november 14-én vasárnap rendezi meg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány ingyenes eseményét, az Egy Csepp EgészségNapot a Millenárison, Budapesten. Reggel 9-18-ig a látogatók csaknem 10 ingyenes szűrővizsgálaton, tanácsadáson vehetnek részt. A hagyományos Diabétesz Sétát, melyet Erős Antónia vezet, ezúttal kétszer rendezik meg: 12:00-kor indul az első kör, majd 15:00-kor a második. A sétával az alapítvány arra hívja fel a figyelmet, hogy napi 30 perc mozgással sokat tehetünk a 2-es típusú diabétesz megelőzéséért és a szövődmények kialakulásának elkerüléséért, késleltetésért, valamint, hogy a sport a cukorbetegek számára az életminőség jelentős javulását, a jobb vércukorértékeket jelentheti. A Diabétesz Világnapot minden évben november 14-én ünnepeljük. Ezen a napon született Frederick Banting, akinek Charles Besttel közös gondolata vezetett az inzulin 1922-es felfedezéséhez.

Megvannak a döntősök a cukormentes torták versenyén

Megvannak a döntősök a cukormentes torták versenyén

Különleges alapanyagokból idén sem volt hiány a 10. Magyarország Cukormentes Tortája verseny első zsűrizésén, melyet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány és a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete a Zila Kávéházban rendezett meg, Budapesten a Magyarország Tortája verseny előtt. A cukrászok olyan alkotóelemekkel kísérleteztek, mint a kuszkusz, a kardamom, a tápiókagyöngy és az édesburgonya. A zsűri tagjai, köztük Erős Antónia és Vadon Jani, leginkább a kreatív megoldások és a harmonikus ízek együttes meglétét értékelték a döntősök kiválasztásakor. Végül a zsűri málna, szeder, zserbó és barack ízű tortákat juttatott tovább, melyek közül a júniusi döntőben választják ki a győztest.

A fiatalokat szólítja meg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány

A fiatalokat szólítja meg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány

Újabb, fiataloknak szóló egészségprogramokkal készül az új tanévben az Egy Csepp Figyelem Alapítvány – hangzott el a szervezet sajtótájékoztatóján. A kezdeményezések célja átfogó ismeretek közvetítése az egészséges életmód, a sport és a táplálkozás szerepéről az olyan krónikus betegségek megelőzésért, mint a cukorbetegség és az elhízás. A sajtórendezvényen olyan hírességek kampányoltak a rendszeres testmozgás fontossága mellett, mint a gasztroblogger Fördős Zé, Erős Antónia, Szellő István és Rábai Balázs műsorvezetők, valamint Kusztor Péter cukorbeteg profi kerékpáros. Ősszel online program is indul az 1-es típusú diabétesszel élő fiatalok elfogadásáért, a közösségi médiában aktívan kommunikáló sorstársaik bevonásával.

Paprikás csokitorta cukor nélkül

Paprikás csokitorta cukor nélkül

Sültpaprika lekvárból, kakaós mandulapiskótából és olvadó étcsokoládé mousse-ból áll az a torta, amely megnyerte az Egy Csepp Figyelem Alapítvány hobbicukrászoknak szóló Háziversenyét. Nevezni csak fehér cukor- ,fehér liszt- és adalékanyag mentes süteményekkel lehetett. 

Újra Egy Cseppes Patikahét

Újra Egy Cseppes Patikahét

Indul az Egy Csepp Figyelem Alapítvány több mint 500 gyógyszertárat érintő szűrőprogramja, az Egy Cseppes Patikahét. Az „egycseppes” patikákban kedvezmények, és – jelképes összegért – vércukor-, vérnyomás- és koleszterinmérés lehetősége vár mindenkit május 21-27. között.

Egy Csepp Világnap és Egy Csepp Patikahét

Egy Csepp Világnap és Egy Csepp Patikahét

Az Egy Csepp Világnap lesz november 13-án a Syma Rendezvényközpontban. Több ezer embert várnak ingyenes egészségügyi szűrésekkel, bio- és egészségpiaccal, egész napos koncertekkel (többek közt Zséda, a Qualitons, az X Faktor énekesei, a Fiesta, illetve Rutkai Bori és a Hébe-hóba Banda lép föl a Vacka dalokkal), gyerekfoglalkozásokkal (Cellux Csoport, Noha Stúdió, ugrálóvár) sorsolásokkal, díjátadókkal valamint a már hagyományos Diabetes Sétával várnak mindenkit.

Kiegészítőt terveztet a WAMP

Kiegészítőt terveztet a WAMP

Tárgytervező pályázatot hirdet a WAMP-pal közösen az Egy Csepp Figyelem Alapítvány hogy felhívja a figyelmet a cukorbetegségre.

Keresik a legegészségesebb magyar várost

Keresik a legegészségesebb magyar várost

Az Egy csepp figyelem Alapítvány országos körútra indul 2010. május 14-én, amely az Egy CSEpp Teszt (ECSET) nevet kapta, mert célja az, hogy képet kapjon az ország egészségi állapotáról.