Halfogyasztással az egészségért

Halfogyasztással az egészségért

Évente egyszer mindenkinek érdemes ellenőriztetni vércukorszintjét, hogy az esetleges problémára időben fény derüljön. A cukorbetegség (diabétesz) minden korosztályt érinthet.A kettes típusú diabétesz kialakulásának esélyét egészséges életmóddal csökkenteni lehet. Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány 2005 óta szervez Egészségnapokat, ahol bárki ingyen megméretheti cukorszintjét, probléma esetén pedig hasznos tanácsokat, életmódjavaslatokat kaphat. Az érdeklődőket 2018. november 11-én, 10 és 18 óra között várják Budapesten, a Millenárison. A halfogyasztás nem csak a cukorbetegség, de számos más egészségügyi probléma esetén is kiválóan beilleszthető az étrendbe, hiszen számos, az emberi szervezet számára hasznos tápanyagot és omega-3 zsírsavat tartalmaz, ezért a „Kapj rá!” kampány halas kóstoltatással, ismeretterjesztő és egészséges recepteket tartalmazó füzetekkel készül az eseményre.

Egy Csepp Világnap és Diabétesz Séta

Egy Csepp Világnap és Diabétesz Séta

Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány november 11-én, vasárnap 10-18 óra között Budapesten, a Millenáris B épületében tartja ingyenes családi egészségnapját, az Egy Csepp Világnapot. Fellép többek között a Kolompos Együttes, a Talamba Ütőegyüttes, Kocsis Tibor, és előadást tart Szabó György, a büki füvesember is. Barabás Éva, Szellő István, Véber István, a Konyhafőnök VIP és a Barátok közt szereplői - Erős Antónia vezetésével - interaktív Egészség-Talkshowk-ban működnek közre. Lesz Egy Csepp Konyha, és a Magyarország Cukormentes Tortája verseny győztesét, a Három kívánság tortát is megkóstolhatják az érdeklődők. Erős Antónia vezeti idén is a hagyományos Diabétesz Sétát, mellyel az Egy Csepp Figyelem Alapítvány arra hívja fel a figyelmet, hogy napi 30 perc mozgással sokat tehetünk a 2-es típusú diabétesz megelőzéséért.

Megvan a cukormentes torták idei netovábbja

Megvan a cukormentes torták idei netovábbja

A Nándori Cukrászda hozzáadott cukor nélkül készült édessége nyerte a Magyarország Cukormentes Tortája versenyt, amelyet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány minden évben a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületével együtt hirdet meg. A „Három kívánság” torta győzelmét az Országházban jelentették be a Magyarország Tortájával és az augusztus 20-i ünnepi programok ismertetésével együtt.

Lekerül a „diabetikus” megjelölés az élelmiszerekről

Lekerül a „diabetikus” megjelölés az élelmiszerekről

Eddig kizárólag hazánkban létezett az élelmiszerek „diabetikus” megjelölése, amelyet július 20-tól már Magyarországon is megszüntetnek – számol be cikkében a magyarhirlap.hu. A változás a fogyasztók számára kihívást jelent, hiszen ezután csak az élelmiszercímkén feltüntetett részletes adatokból tájékozódhatnak.