
Élelmiszer-automatákkal újítana az Aldi
Éjjel-nappal elérhető élelmiszer-automatát tesztel az Aldi Süd Németországban - írja a Retail Deail Europe és több német lap.
Haladék az élelmiszerautomata-üzemeltetőknek
Meg kellett hosszabbítani az eredetileg november végéig szóló határidőt az élelmiszer-automaták felügyeleti egységeinek telepítésére – írja keddi számában a Magyar Hírlap.
Drasztikus változás az élelmiszer-automatákon elhelyezett kötelező jelölésekben
2017. április 1-jétől a nem előrecsomagolt termékeket árusító élelmiszer-automatákon is kötelező jelölni az allergén anyagokat. A módosítás az előrecsomagolt termékeket (pl. csokoládék, szendvicsek) kínáló gépeket nem érinti, ez esetben továbbra is az élelmiszerek csomagolásán találják meg a vásárlók az információkat.
1,8 milliárdos támogatás az élelmiszer-automaták üzemeltetőinek
Költségvetési támogatást kapnak az étel- és italautomaták üzemeltetői az automata felügyeleti egység beszerzéséhez, a kormány határozata értelmében 1,8 milliárd forintot biztosítanak erre a célra - derül ki a csütörtöki Magyar Közlönyből.
Az élelmiszer-automaták sem kerülhetik el a NAV vigyázó tekintetét
Jövő nyártól az élelmiszer-automaták forgalmáról is online kapcsolattal kell adatot szolgáltatni az adóhatóságnak. A kereskedelem e speciális területén is van mit fehéríteni – írta a Népszabadság.
A világörökségi területeken is lehúzták a rolót
Vasárnap már nem nyithattak ki a világörökségi területen sem a kiskereskedelmi üzletek, miután pénteken megjelent a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvény módosítása.
