Élelmiszer-ellenőrzés komoly bírságokkal

Élelmiszer-ellenőrzés komoly bírságokkal

Avas dióbelet és a megengedettnél magasabb morfin tartalmú étkezési mákot is találtak a Nébih szakemberei a téli szezonális ellenőrzés során. A szabálytalanságok többsége jellemzően enyhébb, írásos figyelmeztetést vont maga után, de a kiszabott bírság mértéke eléri a milliós nagyságrendet - tájékoztat az Agrárminisztérium.

Jöhetnek a gumibottal és gázspray-jel felszerelt élelmiszerrendészek

Jöhetnek a gumibottal és gázspray-jel felszerelt élelmiszerrendészek

Az Országgyűléshez benyújtott friss törvényjavaslat az élelmiszer-ellenőrzések szigorítását célozza meg több területen. A szigorúbb fellépés egyik eszköze az élelmiszer-rendészet létrehozása. Az élelmiszerrendésznek gumibot, de gázspray is lehet a felszerelésében.

Tovább szigorítanák az élelmiszer-ellenőrzések uniós rendszerét

Tovább szigorítanák az élelmiszer-ellenőrzések uniós rendszerét

Az élelmiszerek ellenőrzésének átfogó, uniós rendszerének szigorítását lehetővé tevő új szabályozást szavaztak meg az Európai Parlament képviselői strasbourgi plenáris ülésünk szerdai napján - közölte az uniós parlament sajtószolgálata.

Frissesség-ellenőrzés tojásátvilágítással

Frissesség-ellenőrzés tojásátvilágítással

Speciális módszerekkel vizsgálják az élelmiszer-alapanyagok minőségét a Nyitrai Egyetem szakértői, akik a napokban a Debreceni Egyetemen oktatnak.

Indul a tavaszi élelmiszer-ellenőrzés

Indul a tavaszi élelmiszer-ellenőrzés

A hagyományoknak megfelelően idén is elrendelte a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzést Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, a tavaszi idényhez és a húsvéti ünnepekhez kapcsolódó termékeket április 6-ig vizsgálják a szakemberek - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden az MTI-vel.

Csaknem másfél tonna tiltott módon fagyasztott húst foglaltak le

Csaknem másfél tonna tiltott módon fagyasztott húst foglaltak le

Mintegy 1,4 tonna jelöletlen, illetve tiltott módon, helyben fagyasztott húst foglalt le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága Nagykanizsán. 

Bejgliket tesztelt és ellenőrzött a NÉBIH

Bejgliket tesztelt és ellenőrzött a NÉBIH

A NÉBIH által koordinált kiemelt bejgli ellenőrzés alkalmával 2012 decemberében Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Veszprém megyei kormányhivatalok élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságai előállító létesítményekben(pékségek, cukrászatok), valamint kisebb és nagyobb kereskedelmi egységekben egyaránt ellenőrzéseket végeztek.

66 milliós nyári bírság

66 milliós nyári bírság

A 2012. évi nyári szezonális élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzésekre június 25. és augusztus 31. között került sor az egész ország területén, melynek elsődleges célja volt a nyári melegben, a nyaralók és turisták miatt megnövekedett forgalom mellett is fenntartani az élelmiszerbiztonságot.

Teljes körű élelmiszer-ellenőrzést rendeltek el

Teljes körű élelmiszer-ellenőrzést rendeltek el

Megengedhetetlen, hogy a köznyugalmat gyanús, szennyezett élelmiszerekről szóló hírek zavarják meg- mondta Fazekas Sándor miniszter, ezért a razzia.

Félidejéhez érkezett a nyári kiemelt élelmiszer-ellenőrzés

Félidejéhez érkezett a nyári kiemelt élelmiszer-ellenőrzés

A nyáron nyitva tartó vendéglátóhelyek többségét rendben találták az Élelmiszerbiztonsági és Állategészségügyi Hatóság szakemberei, számolt be a kiemelt ellenőrzések félidei tapasztalatairól az Élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkár. Bognár Lajos hozzátette: a megvizsgált több mint 1100 büfé és étterem, a tavalyinál igényesebben készült a szezonra.

MSZP: Üzemanyagra sincs pénz a hazai élelmiszer-ellenőrzésben

MSZP: Üzemanyagra sincs pénz a hazai élelmiszer-ellenőrzésben

Veszélyforrást jelent a magyar élelmiszerbiztonság szempontjából a hazai élelmiszer-ellenőrzési rendszer átalakítása – szögezi le közleményében Gőgös Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője.

Silányabbat kapunk, ugyanabba csomagolva, mint a nyugatiak?

Silányabbat kapunk, ugyanabba csomagolva, mint a nyugatiak?

Hiába az uniós szabályozás, az európai élelmiszer-ipari multicégek mást dobnak ugyanabban a csomagolásban piacra Kelet-Közép Európában, mint Nyugaton - állítják szlovák fogyasztóvédők.