
Élelmiszer-ellenőrzés komoly bírságokkal
Avas dióbelet és a megengedettnél magasabb morfin tartalmú étkezési mákot is találtak a Nébih szakemberei a téli szezonális ellenőrzés során. A szabálytalanságok többsége jellemzően enyhébb, írásos figyelmeztetést vont maga után, de a kiszabott bírság mértéke eléri a milliós nagyságrendet - tájékoztat az Agrárminisztérium.
Jöhetnek a gumibottal és gázspray-jel felszerelt élelmiszerrendészek
Az Országgyűléshez benyújtott friss törvényjavaslat az élelmiszer-ellenőrzések szigorítását célozza meg több területen. A szigorúbb fellépés egyik eszköze az élelmiszer-rendészet létrehozása. Az élelmiszerrendésznek gumibot, de gázspray is lehet a felszerelésében.
Tovább szigorítanák az élelmiszer-ellenőrzések uniós rendszerét
Az élelmiszerek ellenőrzésének átfogó, uniós rendszerének szigorítását lehetővé tevő új szabályozást szavaztak meg az Európai Parlament képviselői strasbourgi plenáris ülésünk szerdai napján - közölte az uniós parlament sajtószolgálata.
Frissesség-ellenőrzés tojásátvilágítással
Speciális módszerekkel vizsgálják az élelmiszer-alapanyagok minőségét a Nyitrai Egyetem szakértői, akik a napokban a Debreceni Egyetemen oktatnak.
Indul a tavaszi élelmiszer-ellenőrzés
A hagyományoknak megfelelően idén is elrendelte a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzést Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, a tavaszi idényhez és a húsvéti ünnepekhez kapcsolódó termékeket április 6-ig vizsgálják a szakemberek - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden az MTI-vel.
Csaknem másfél tonna tiltott módon fagyasztott húst foglaltak le
Mintegy 1,4 tonna jelöletlen, illetve tiltott módon, helyben fagyasztott húst foglalt le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága Nagykanizsán.
Bejgliket tesztelt és ellenőrzött a NÉBIH
A NÉBIH által koordinált kiemelt bejgli ellenőrzés alkalmával 2012 decemberében Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Veszprém megyei kormányhivatalok élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságai előállító létesítményekben(pékségek, cukrászatok), valamint kisebb és nagyobb kereskedelmi egységekben egyaránt ellenőrzéseket végeztek.
66 milliós nyári bírság
A 2012. évi nyári szezonális élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzésekre június 25. és augusztus 31. között került sor az egész ország területén, melynek elsődleges célja volt a nyári melegben, a nyaralók és turisták miatt megnövekedett forgalom mellett is fenntartani az élelmiszerbiztonságot.
Teljes körű élelmiszer-ellenőrzést rendeltek el
Megengedhetetlen, hogy a köznyugalmat gyanús, szennyezett élelmiszerekről szóló hírek zavarják meg- mondta Fazekas Sándor miniszter, ezért a razzia.
Félidejéhez érkezett a nyári kiemelt élelmiszer-ellenőrzés
A nyáron nyitva tartó vendéglátóhelyek többségét rendben találták az Élelmiszerbiztonsági és Állategészségügyi Hatóság szakemberei, számolt be a kiemelt ellenőrzések félidei tapasztalatairól az Élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkár. Bognár Lajos hozzátette: a megvizsgált több mint 1100 büfé és étterem, a tavalyinál igényesebben készült a szezonra.
MSZP: Üzemanyagra sincs pénz a hazai élelmiszer-ellenőrzésben
Veszélyforrást jelent a magyar élelmiszerbiztonság szempontjából a hazai élelmiszer-ellenőrzési rendszer átalakítása – szögezi le közleményében Gőgös Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője.
Silányabbat kapunk, ugyanabba csomagolva, mint a nyugatiak?
Hiába az uniós szabályozás, az európai élelmiszer-ipari multicégek mást dobnak ugyanabban a csomagolásban piacra Kelet-Közép Európában, mint Nyugaton - állítják szlovák fogyasztóvédők.
