
Kész az uniós élelmiszerpiac-figyelő központ
Az Európai Bizottság az élelmiszercsalás elleni küzdelemmel és az élelmiszer-minőséggel foglalkozó tudásközpontot hozott létre, amely március 13-án kezdi meg munkáját - közölte az uniós bizottság.
20 pontos akcióterv a minőségi magyar élelmiszerekért
A kormány 20 pontos akciótervet fogadott el a magyar élelmiszerek minőségére vonatkozóan /FRISSÍTETT/
Folytatódnak az élelmiszerek esetleges kettős minőségét ellenőrző vizsgálatok
A földművelésügyi miniszter egyes élelmiszerek újabb átfogó vizsgálatát rendelete el annak érdekében, hogy kiderüljön: a nyaranta nagyobb mennyiségben fogyasztott termékeknél létezik-e a kettős mérce. Vagyis az azonos márkanév alatt forgalmazott élelmiszerek azonos minőségben kaphatók-e itthon és külföldön. A vizsgálat elindulásáról Fazekas Sándor beszélt az M1 és a Kossuth Rádió reggeli műsoraiban.
Az ÉFOSZ üdvözli a NÉBIH vizsgálatainak végeredményeit
Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége örömmel vette tudomásul, hogy az újabb vizsgálat részletes eredményeit a NÉBIH a sajtótájékoztatóval egy időben nyilvánosságra hozta a honlapján.
Újabb eljárás Romániában az élelmiszerek kettős minősége ügyében
A román ombudsmani hivatal eljárást indított a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott élelmiszerek minősége ügyében - közölte a bukaresti intézmény hétfőn.
Összehasonlították a cseh és a német árakat
Egy csehországi felmérés szerint drágábban juthatnak a nagy élelmiszergyártók gyakran silányabb minőségben forgalmazott termékeihez a régiós fogyasztók - közli keddi számában a Magyar Idők.
Kelet-európai egység körvonalazódik a kettős minőségű élelmiszerekkel szemben
A visegrádi országok (Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország - V4) mellett Románia és Bulgária is felléphet az élelmiszerek Európai Unión (EU) belüli kettős minőségének ügyében - mondta Zsigó Róbert, a földművelésügyi tárca élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára hétfő este az M1 aktuális csatornán.
