Kész az uniós élelmiszerpiac-figyelő központ

Kész az uniós élelmiszerpiac-figyelő központ

Az Európai Bizottság az élelmiszercsalás elleni küzdelemmel és az élelmiszer-minőséggel foglalkozó tudásközpontot hozott létre, amely március 13-án kezdi meg munkáját - közölte az uniós bizottság.

20 pontos akcióterv a minőségi magyar élelmiszerekért

20 pontos akcióterv a minőségi magyar élelmiszerekért

A kormány 20 pontos akciótervet fogadott el a magyar élelmiszerek minőségére vonatkozóan /FRISSÍTETT/

Folytatódnak az élelmiszerek esetleges kettős minőségét ellenőrző vizsgálatok

Folytatódnak az élelmiszerek esetleges kettős minőségét ellenőrző vizsgálatok

A földművelésügyi miniszter egyes élelmiszerek újabb átfogó vizsgálatát rendelete el annak érdekében, hogy kiderüljön: a nyaranta nagyobb mennyiségben fogyasztott termékeknél létezik-e a kettős mérce. Vagyis az azonos márkanév alatt forgalmazott élelmiszerek azonos minőségben kaphatók-e itthon és külföldön. A vizsgálat elindulásáról Fazekas Sándor beszélt az M1 és a Kossuth Rádió reggeli műsoraiban.

Az ÉFOSZ üdvözli a NÉBIH vizsgálatainak végeredményeit

Az ÉFOSZ üdvözli a NÉBIH vizsgálatainak végeredményeit

Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége örömmel vette tudomásul, hogy az újabb vizsgálat részletes eredményeit a NÉBIH a sajtótájékoztatóval egy időben nyilvánosságra hozta  a honlapján.

Újabb eljárás Romániában az élelmiszerek kettős minősége ügyében

Újabb eljárás Romániában az élelmiszerek kettős minősége ügyében

A román ombudsmani hivatal eljárást indított a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott élelmiszerek minősége ügyében - közölte a bukaresti intézmény hétfőn.

Összehasonlították a cseh és a német árakat

Összehasonlították a cseh és a német árakat

Egy csehországi felmérés szerint drágábban juthatnak a nagy élelmiszergyártók gyakran silányabb minőségben forgalmazott termékeihez a régiós fogyasztók - közli keddi számában a Magyar Idők.

Kelet-európai egység körvonalazódik a kettős minőségű élelmiszerekkel szemben

Kelet-európai egység körvonalazódik a kettős minőségű élelmiszerekkel szemben

A visegrádi országok (Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország - V4) mellett Románia és Bulgária is felléphet az élelmiszerek Európai Unión (EU) belüli kettős minőségének ügyében - mondta Zsigó Róbert, a földművelésügyi tárca élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára hétfő este az M1 aktuális csatornán.