Javuló eredményeket talált a Nébih a Tisza-tavi élelmiszerlánc-ellenőrzésen

Javuló eredményeket talált a Nébih a Tisza-tavi élelmiszerlánc-ellenőrzésen

A higiénia és az élelmiszerek kezelése területén is javuló tendenciát észleltek a felügyelők.

Tavaly sem tétlenkedtek az EU élelmiszerlánc-biztonsági szakemberei

Tavaly sem tétlenkedtek az EU élelmiszerlánc-biztonsági szakemberei

Az élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzések a világjárvány idején sem maradtak el – derül ki az Európai Bizottság által összeállított éves RASFF jelentésből. A 2020-ban közzétett mintegy négyezer élelmiszer-biztonsági bejelentésnek csupán töredéke vonatkozott magyar előállítású termékre. A 196 hazánkat is érintő ügy főként étrend-kiegészítőkhöz és egyéb speciális élelmiszerekhez, baromfihúshoz és abból készült termékekhez, takarmányokhoz, valamint gabona- és sütőipari termékekhez kapcsolódott.

Közvetlen miniszteri irányítás alá kerül az élelmiszerlánc-felügyelet

Közvetlen miniszteri irányítás alá kerül az élelmiszerlánc-felügyelet

A szervezeti változás célja, hogy Magyarországon még hangsúlyosabbá váljon ez a lakosság és a nemzetgazdaság szempontjából is meghatározó terület.

Élelmiszerbiztonság és a a jövő generációja

Élelmiszerbiztonság és a a jövő generációja

Az élet legfontosabb dolgait: az egészséget, a fiatalságot, a szabadságot természetesnek érzi az ember. Általában csak akkor becsüljük az értéküket, amikor a hiányukkal először találkozunk. Valahogy így vagyunk az élelmiszerbiztonsággal is, hiszen hajlamosak vagyunk magától értetődőnek gondolni. Pedig a fenntartásán nap mint nap több ezer szakember dolgozik, élükön az állatorvosokkal - hangsúlyozta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár az Állatorvostudományi Egyetem tanévnyitóján.

Nébih farm a belvárosban

Nébih farm a belvárosban

Két új városrésszel bővíti a MiniPoliszt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A hatóság egyúttal bekapcsolódik az interaktív kiállítás élménypedagógiai programjaiba is. E csatlakozásnak köszönhetően a jövőben a felelős állattartásról, az állatorvosi hivatásról, az élelmiszerlánc-biztonságról vagy éppen az erdőtűz-megelőzésről is tanulhatnak az érdeklődő gyermekek.

A biztonságos élelmiszerláncról értekeznek

A biztonságos élelmiszerláncról értekeznek

2018. április 16-19. között egy 14 ország részvételével zajló tanácskozás házigazdája a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A Budapesten megrendezett workshop központi témája az élelmiszerlánc biztonságosabbá tétele a lakossággal való jobb kapcsolattartás és a háztartások életét segítő technikai innovációk révén. A rendezvény megnyitóján dr. Bognár Lajos országos főállatorvos, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára, valamint dr. Solveig Langsrud, a SafeConsumE konzorcium koordinátora köszöntötte az egybegyűlteket.

Forgalmas évet zárt 2015-ben a NÉBIH

Forgalmas évet zárt 2015-ben a NÉBIH

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) 2 milliárd forint áfa-elkerülést előzött meg tavaly ellenőrzésinek köszönhetően, csaknem hárommillió laborvizsgálatot végzett el, és 1,2 milliárd forintnyi bírságot szabott ki - összegezte az országos főállatorvos az élelmiszerlánc-biztonságról és a felügyeleti díj felhasználásáról szóló 2015. évi beszámolójában.

Elcsitult a Nébih nyári ellenőrzéshulláma

Elcsitult a Nébih nyári ellenőrzéshulláma

Közel 16 millió forint bírságot szabtak ki a nyári élelmiszerlánc ellenőrzések során júliusban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Július 31-ig be kell fizetni az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét

Július 31-ig be kell fizetni az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét

A május 31-ig bevallott élelmiszerlánc felügyeleti díj első részletét július 31-ig kell megfizetnie az arra kötelezett vállalkozásoknak. Vészesen közeleg a határidő – figyelmeztettek a Piac&Profit szerint a Saldo szakértői.

Elsődleges szempont a szabályszerű fertőtlenítés

Elsődleges szempont a szabályszerű fertőtlenítés

Takarítás, tisztítás, fertőtlenítés – kiemelt jelentőséggel bíró területek az élelmiszerlánc-biztonságban, hiszen a megfelelő higiénia kialakítása, fenntartása az élelmiszerek biztonságát és minőségét befolyásolja. A nem megfelelő hatékonyságú, vagy rosszul használt fertőtlenítő szerek súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelenthetnek. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) az Országos Tisztifőorvosi Hivatallal (OTH) karöltve az Élelmiszer Higiénikusok Társasága kezdeményezésére megszervezte azt a konferenciát, amelyen a fertőtlenítés kapcsán felmerülő problémák kezeléséről, a hatékony hibafeltárásról és beavatkozásról, valamint megoldási lehetőségekről is egyeztettek a szakemberek.

Átfogó tejpiaci ellenőrzést rendelt el a NÉBIH vezetője

Átfogó tejpiaci ellenőrzést rendelt el a NÉBIH vezetője

A magyar tejágazat helyzetéről, a tejtermelők legsúlyosabb problémáiról és a hatósági támogatás megerősítéséről egyeztetett többek között Oravecz Márton, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) elnöke a tejtermelők és -feldolgozók képviselőivel hétfőn a hatóság székházában. A NÉBIH elnöke átvette a termelők petícióját és tájékoztatta a résztvevőket, hogy az első adatok kézhezvételét követően haladéktalanul elrendelte az ágazat komplex, fokozott ellenőrzését.

Összegezte szezonális ellenőrzéseinek eddigi tapasztalatait a NÉBIH

Összegezte szezonális ellenőrzéseinek eddigi tapasztalatait a NÉBIH

Egyelőre még nem tárt fel extrém eseteket a március 1-én kezdődött tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés sorozat - mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

Bognár Lajos: a modern növényvédelem az emberi egészség egyik záloga

Bognár Lajos: a modern növényvédelem az emberi egészség egyik záloga

A modern növényvédelem az emberi egészség egyik záloga, az élelmiszer-biztonság ugyanis a talajnál és az egészséges növényeknél kezdődik - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten a tárca közleménye szerint.

Megkezdi téli élelmiszerlánc-ellenőrzési hadjáratát a NÉBIH

Megkezdi téli élelmiszerlánc-ellenőrzési hadjáratát a NÉBIH

Téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzést rendelt el december elsejétől a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.