
Bejgli, szaloncukor, forralt bor
A Nébih téli átfogó vizsgálatsorozata az ünnepi időszakhoz kapcsolódó termékekre és célterületekre fókuszál.
Elindult a tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés
Idén március 14-től egészen húsvét hétfőig, azaz április 10-ig tart majd.
Ezek a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés tanulságai
Több mint 1800 ellenőrzés, 12,2 millió Ft bírság és 51,6 tonna forgalomból kivont élelmiszer.
Idén télen is átfésüli az élelmiszerláncot a Nébih
Az ellenőrzéseket újabban már az iskolai büfékre is kiterjeszti a hivatal.
Több mint 14 ezer élelmiszertételt vizsgált meg a Nébih
Vegyes tapasztalatokkal zárta országos ellenőrzőkörútját a hivatal.
Ezek a Nébih országjárásának eddigi tapasztalatai
Félidőhöz érkezett a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés.
Megkezdték országjáró körútjukat a Nébih szakemberei
Elindult a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés.
Véget ért a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés
A húsvéthoz köthető termékek megkülönböztetett figyelemben részesültek a Nébih akciója során.
Nébih: félidőhöz érkezett a tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés
Az első szakaszban összesen 1423 ellenőrzésre került sor.
Viszonylag pozitív tapasztalatokkal zárta országjárását a Nébih
Lezárult Erdős Norbert, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára által elrendelt, a Nébih irányításával végrehajtott egy hónapos téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés sorozat. Kirívó jogsértés nem történt, a tapasztaltak szerint a koronavírus járvány elleni védekezést elősegítő higiéniai szabályokat a legtöbb élelmiszer-vállalkozás betartja.
Véget ért a téli szezonális élelmiszerlánc ellenőrzés első szakasza
Országszerte összehangoltan, december hónapban kerül sor a hagyományos téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzésre. Erdős Norbert, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára által elrendelt, a Nébih irányításával zajló akció első, december 1-jétől 12-ig tartó időszaka kedvező tapasztalatokkal zárult.
Kezdetetét vette a téli szezonális ellenőrzés
December elsejétől téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzést rendel el Erdős Norbert, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára. Az akció célja, hogy az ünnepeket megelőző időszakban megnövekedett forgalom mellett is biztonságos és jó minőségű élelmiszerek kerüljenek az üzletek polcaira és az otthonokba.
Lezárult az idei nyári szezonális ellenőrzés
Befejeződött az Erdős Norbert, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár által elrendelt, teljes élelmiszerláncra kiterjedő idei nyári szezonális élelmiszerlánc ellenőrzés, amelyet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) irányításával a megyei kormányhivatalok járási hivatalainak szakemberei és a Nébih munkatársai végeztek - közölte a minisztérium.
Félidőben a Nébih nyári ellenőrzés-sorozata
Július 31-ével véget ért a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza. A Nébih irányításával zajló országos akció során csaknem 3000 ellenőrzésen több mint 15 millió forint bírságot szabtak ki a területi élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek. Az ellenőrök összesen mintegy 8.900 hazai és külföldi élelmiszertételt is megvizsgáltak, amelyekből 6,56 tonnát (1,7 millió Ft értékben) kellett kivonni a forgalomból.
