
Miniszteri kézben az élelmiszerbiztonság
Távozik az agrártárca államtitkára: közvetlen ellenőrzés alá vonja Nagy István agrárminiszter október elsejétől a tárca irányítása alatt álló élelmiszerlánc-felügyeletet. A döntést a koronavírus-járvánnyal és nemzetbiztonsági okokkal indokolják, de az átszervezést az is motiválta, hogy a területért eddig felelős Zsigó Róbert államtitkár távozik az Agrárminisztériumból, és Novák Katalin nemrég kinevezett tárca nélküli miniszter helyettese lesz.
Közvetlen miniszteri irányítás alá kerül az élelmiszerlánc-felügyelet
A szervezeti változás célja, hogy Magyarországon még hangsúlyosabbá váljon ez a lakosság és a nemzetgazdaság szempontjából is meghatározó terület.
Több ponton módosult az élelmiszertörvény
A Magyar Közlöny 137. számában megjelent 2020. évi LIII. törvény több ponton is módosítja az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvényt és a Magyar Állatorvosi Kamaráról, valamint az állatorvosi szolgáltatói tevékenység végzéséről szóló 2012. évi CXXVII. törvényt.
Nekivágott nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzésének a NÉBIH
A korábbi évek gyakorlatát követve Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár idén is elrendelte a nyári szezonális élelmiszerlánc ellenőrzést. Július 1. és augusztus 31. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) és a területi élelmiszerlánc-felügyeleti szervek szakemberei elsősorban a nyári rendezvényekhez és az idegenforgalmi szempontból frekventált helyekhez kötődő élelmiszer-forgalmazást, vendéglátást ellenőrzik.
Véget ért az FM tárgyalássorozata az élelmiszeripari szakágazatokkal
Lezárult az élelmiszeripari szakágazatok és a Földművelésügyi Minisztérium (FM) egyeztetéssorozata, a februárban megtartott rendezvényeken áttekintették a lehetséges fejlesztési irányokat az alapanyag-termeléstől kezdődően egészen az értékesítésig.
Fokozottan ellenőrzi a dinnyeárusokat a Nébih
Több mint egy tonna, ismeretlen eredetű görögdinnyét foglalt le egy fejér megyei, főút mellett árusító termelőtől a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI). A termelő hazai termékként árulta portékáját, a helyszíni ellenőrzés azonban bebizonyította, hogy a dinnye nem származhatott saját termőföldjéről. A szezon indulásával az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek fokozottan ellenőrzik a dinnyetermesztőket és árusokat.
Tejágazati célellenőrzést rendelt el a főállatorvos
Tejágazati célellenőrzést rendelt el az országos főállatorvos május 6-ától a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanácstól érkező bejelentések alapján.
Indul a tavaszi élelmiszer-ellenőrzés
A hagyományoknak megfelelően idén is elrendelte a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzést Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, a tavaszi idényhez és a húsvéti ünnepekhez kapcsolódó termékeket április 6-ig vizsgálják a szakemberek - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden az MTI-vel.
Módosul az élelmiszertörvény
Elkészült az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló törvény módosítási javaslata, e szerint egyebek között fellebbezni lehet majd a bio-élelmiszerek kifogásolt minősítése ellen, az élelmiszerlánc felügyeleti szerv az üzemi konyhákat is vizsgálja, és a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatók az emberi egészség veszélyeztetésének megszüntetése miatt hozott hatósági intézkedések.
12 ezren látogattak ki a Magyar Ízek Vásárára
Véget ért a 7. Magyar Ízek Vására, amely idén is kiemelt érdeklődés mellett zajlott a hétvégén. Hiszen 12 ezren látogattak ki a sajtvásárra, ahol több száz féle sajtot és további több ezer terméket kóstolhattak meg az ínyencek. A Vásárt dr. Kardeván Endre, az Élelmiszerlánc-felügyeletért és Agrárigazgatásért Felelős államtitkár nyitotta meg, ezt követően bemutatták az ország legnagyobb sajtját. Az esemény szervezője a Magyar Delikátesz Kft., a vásár kommunikációját és rendezvényszervezési feladatait ezúttal is a Human Telex Reklámügynökség jegyezte.
Nincs afrikai sertéspestis Magyarországon
Március végére oldhatja fel Oroszország az élő sertés, a sertéshús, valamint a sertéshúsból készült termékek importtilalmát Magyarországgal szemben – derült ki az élelmiszerlánc-felügyeletért és agárigazgatásért felelős államtitkár szavaiból az M1 Ma reggel című adásában.
Dolce Vita
A széles körű tapasztalatcsere, az érdekek egyeztetése és a piacralépés egyeztetett stratégiája szolgálhatja leghatékonyabban egy iparág fejlődését, versenyképességét, erre jó lehetőséget teremt a BaGaTech Nemzetközi Sütőipari, Cukrászati és Gasztrotechnikai Szakkiállítás - mondta Kardeván Endre Budapesten a Syma Csarnokban csütörtökön, a háromnapos rendezvény megnyitóján.
FELIR azonosító – egy év az átállásra
Tájékoztatjuk az élelmiszerlánc szereplőit, hogy 2015. január 1-jétől csak a FELIR azonosítóval rendelkező vállalkozóktól lehet majd a 2008. évi XLVI. törvény hatálya alá eső termékeket vásárolni, illetve további értékesítésre, szállításra és tárolásra átvenni. A nyilvántartásba vételt tanúsító FELIR számot – a zökkenőmentes átállás érdekében – már idén januártól elérhetővé teszi weboldalán a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH).
Kardeván Endre az ukrán élelmiszerexport növeléséről tárgyalt
Kardeván Endre élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár a Magyar-Ukrán Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottság (GEVB) működése keretében a fogadta Mikola Priszjazsnyuk ukrán agrárpolitikai minisztert, a GVEB ukrán társelnökét a Vidékfejlesztési Minisztériumban.
