
Greennovációs Nagydíj
Meghirdetjük a III. Greennovációs Nagydíjat; várjuk a fenntarthatóságot, környezetvédelmet, energiamegtakarítást bemutató pályázatokat.
Példaértékű a magyar önfenntartó falu
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rozsály már a rendszerváltás után az önfenntartás útjára lépett: mindent maga termel és maga állít elő. A nyolcszáz lelkes falu a Start munkaprogram mintatelepülése lett.
Kitörési pont lehet a biomassza
A fűtésre fordított költségeiknek 20-25 százalékát megspórolhatják a települések a biomasszával, miközben egy brikettáló üzem létesítéséből a helyi közösségek is profitálhatnak
Miért ne lízingelhetnénk napenergiát?
Az emberek nem veszik meg a benzinkutakat vagy a közműipari vállalatokat. Akkor miért kellene megvásárolniuk a szoláreszközöket, vélik azok az üzletemberek, akik a szolárpanelek lízingeléséből húznak jó pénzt. A fogyasztónak a megtermelt energiát számlázzák ki havonta.
Greennovatív fejlesztések a Tetra Paknál
Mindamellett, hogy jelentősen csökkenti saját és terméke ökológiai lábnyomát, a zöld beruházásoknak köszönhetően a budaörsi Tetra Pak gyár az elmúlt évek során 39%-kal csökkentette fajlagos energiafelhasználását, miközben 95%-kal növelte termelését.
Kié lesz a Greennovációs Nagydíj?
Februrár 15-ig várjuk a food és non-food szektor cégeinek zöld innovációit, ötletes energia-megtakarításait bemutató pályázatait, legyen az gyártás, kereskedelem, szolgáltatás vagy promóció!
Egyre többen versenyeztetik az energiakereskedőket
3-5 százalékot spórolnak a KKV-k a szolgáltatóváltással az idei áramtarifáikhoz képest, egyre több kis- és közepes vállalkozás versenyezteti tudatosan energiabeszállítóit – derül ki az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. saját ügyfélportfolióján végzett elemzéséből.
Túl a sikeres tesztüzemen a Dalkia és a Bonduelle biogáz hasznosító rendszere
Az új fejlesztésnek köszönhetően a Bonduelle a helyben megtermelt biogáz mennyiségétől függően akár 17 százalékos megtakarítást érhet el az energiaszámláján
A zöld innováció talált pénz
Amikor már se marketingen, se béreken, se gyártáson, se receptúrán nem tud húzni a cég, akkor jön a spórolás az energián. "Az utolsó kapcsolja le a villanyt!"
Zöld benzinkutat avatott a MOL
Átadták a MOL első hazai zöld töltőállomását Budapesten, az Istenhegyi útnál. A beruházás mintegy 300 millió forintot tett ki. A jövő töltőállomásának homlokzatát és tetejét is örökzöld növények borítják, áramot pedig a kutak fölé magasodó napelemes szolárfa termel.
Mintaprojekt lett az első magyar naperőmű
Szolnoktól 25 kilométerre, Újszilváson, egy 2800 fős kistelepülésen avatták fel nemrég Magyarország első olyan naperőművét, amely a háztartási méretnél nagyobb kapacitású, és a közcélú hálózatra termel villamos energiát.
Működik a kenhető napelem
Még tesztelik, de a jövő greennovációja lehet a falakra és a kocsik karosszériájára kenhető napelem az indianai Notre Dame egyetem kutatóinak jóvoltából.
