
Csúcsok itthon a napelemes áramtermelésben?
Az energiamixben továbbra is a fosszilis energia vezet, toronymagasan. Donald Trump megválasztásával pedig ez globálisan fokozódni fog.
Biomassza-tüzelésű erőművet vett a Veolia
A Veolia Energia Magyarország Zrt. vásárolta meg a szakolyi Dél-nyírségi Bioenergia Művek Energiatermelő (DBM) Zrt.–t. A cél, hogy a biomassza-tüzelésű erőmű hosszú távon fenntartható pályára kerüljön.
Nyolcvanezer munkahelyet teremthet az energianád
A Nád MPS-H Kft. által kidolgozott bioenergetikai rendszer energianáddal váltaná ki a hazai importfüggőséget, a következő évtizedben akár nyolcvanezer munkahely teremtésével – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Kiss Gábor ügyvezető.
