
A kormány előmozdítaná a földrajzi árujelzők számának növelését
Országos eredetvédelmi fórumsorozatot indított a Földművelésügyi Minisztérium (FM). A cél a földrajzi árujelzők számának növelése, ami hozzájárul az adott régió fejlődéséhez, a turizmus erősödéséhez is - írja hétfői számában a Magyar Hírlap.
Az eredetvédelem előnyeiről indul borászoknak fórumsorozat Miskolcon
Az Eredetvédelmi Fórumsorozat célja, hogy az agrárgazdaság szereplői számára közérthetően bemutassák az eredetvédelmi oltalomban rejlő jogi és marketing lehetőségeket, amelyek a piaci érvényesülést elősegíthetik.
Eredetvédelemben megelőz minket Szlovénia
Szlovénia élen jár a mezőgazdasági termékek és élelmiszerek eredetvédelmi megjelölésének és földrajzi jelzésének közösségi megóvásában, többet védet le közülük, mint Ausztria, Magyarország vagy Horvátország – írta a szlovén sajtó csütörtökön.
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter lemondásra szólította fel Piros Lászlót
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter lemondásra szólítja fel Piros Lászlót, a Magyar Pálinka Lovagrend vezetőjét.
Eredetvédelem a termelők szolgálatában
November 15-én tartják a földművelésügyi tárca által életre hívott eredetvédelmi tanácskozássorozat nyitókonferenciáját.
Széles körben ismertetik az eredetvédelmi programot
Eredetvédelmi fórumsorozatot indít a Földművelésügyi Minisztérium, hogy a védelem és oltalom alatt álló árukban rejlő lehetőségeket jobban ki lehessen használni.
Európai agrárminiszterek találkoztak a Vinitaly keretében
A szőlő- és borágazat helyzete és kilátásai, valamint az aktuális uniós szabályozás áttekintése volt a fő témája, az ötvenedik Vinitaly szőlészeti és borászati szakvásár keretében április 11-13. között Veronában megrendezett, uniós borászati fórumnak; az eseményen Gál Péter eredetvédelemért felelős helyettes államtitkár képviselte Magyarországot - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) szerdán.
Továbbra is pezseg az élet a „házmester” körül
A palackozott fröccs és a vermut is bekerülhet az eredetvédett termékek közé – írja a Magyar Idők.
Pálinka házzal bővült a Sóstói Múzeumfalu
Bemutatták a nyíregyházi Sóstói Múzeumfalu új pálinka- és rendezvényházát, amelyben a térség eredetvédett gyümölcspárlatait állítják ki.
Az agrárium helyzetéről értekeztek a visegrádi négyek
Az agrárpiac és az élelmiszerpiac helyzete egyaránt napirendre került a visegrádi országok (V4) agrárkamaráinak kétnapos ülésén a Tokaj-hegyaljai Mádon - mondta Györffy Balázs a Nemzeti Agárgazdasági Kamara (NAK) elnöke a tanácskozást követő sajtótájékoztatón, csütörtökön.
Az eredetvédelemről tartanak nemzetközi konferenciát Budapesten
Az ENSZ Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) közös szervezésében október 20-22-én Budapesten tartják a kétévente sorra kerülő, földrajzi árujelzőkről szóló nemzetközi konferenciát - közölte az SZTNH az MTI-vel.
Így termesszünk Szentesi paprikát
A Földművelésügyi Minisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatásával megjelent „A Szentesi paprika (OFJ) termesztési és minőségbiztosítási kézikönyve” című szakmai kiadvány.
A VM támogatná, hogy az Egri borvidéket zárttá tegyék
A Vidékfejlesztési Minisztérium támogatja, hogy az Egri borvidék rangja és a borok minőségének javítása érdekében az borvidéket zárttá tegyék, ám ennek hatásait is fel kell mérni, így azt, hogy miként lehet majd értékesíteni az itt maradt mennyiséget, és hogy a szereplők mennyire fegyelmezetten tartják be a rendelkezéseket - mondta Fazekas Sándor kedden Egerben.
Európai oltalom alá került a magyar szürkemarha hús
Az Európai Bizottság bejegyezte a „Magyar szürkemarha hús” elnevezést az oltalom alatt álló eredet megjelölések és földrajzi jelzések nyilvántartásába – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM).
