
Kétszázezer tonna mezőgazdasági melléktermék vásárlását tervezi a pécsi erőmű
Kétszázezer tonna mezőgazdasági melléktermék felvásárlását tervezi idén is a pécsi erőművet üzemeltető Pannonpower - közölte a Veolia Energia Magyarország csoporthoz tartozó vállalat hétfőn.
Biomassza-tüzelésű erőművet vett a Veolia
A Veolia Energia Magyarország Zrt. vásárolta meg a szakolyi Dél-nyírségi Bioenergia Művek Energiatermelő (DBM) Zrt.–t. A cél, hogy a biomassza-tüzelésű erőmű hosszú távon fenntartható pályára kerüljön.
Energiatermelő növényeket a mezőgazdaságba!
Magyarország 2020-ig vállalta, hogy az összenergia felhasználásának 13-14 százalékát megújuló energiaforrásokból fedezi. Hogy sikerüljön legalább megközelíteni ezt a határértéket, ki kellene használni azokat az adottságokat, lehetőségeket, amelyekkel az országunk rendelkezik - mondta Az AGROmashEXPO-n a Gabonatermesztők Országos Szövetsége szervezésében Dr. Gyuricza Csaba dékán (SZIE).
