
Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco
November 16. és 24. között zajlik az Európai Hulladékcsökkentési Hét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a hulladék csökkentésére, és ennek gyakorlati megvalósítására. A Tesco számos területen tesz a hulladék mennyiségének visszaszorításáért: az élelmiszer-felesleget jótékony célra adományozza, a műanyag szatyrokat papírra cseréli, biztosítja a ruházati osztály vállfáinak újbóli felhasználását, a papírhulladékot pedig füzetek, mappák, színezők formájában hasznosítja újra, és kínálja az áruházak polcain.
Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére
Vállalom! elnevezéssel elindult az Európai Hulladékcsökkentési Hét magyar nyelvű honlapja a hulladékcsökkentés folyamatos ösztönzése érdekében - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten
Rekordszámú, összesen 473 hulladékcsökkentést és a hulladékokkal való felelős, tudatos bánásmód elsajátítását, kialakítását elősegítő akció valósul meg idén az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében hazánkban. A kampány önkéntesei elsősorban a hulladékok keletkezésének megelőzésére fókuszálnak, a legtöbb akció erre a témakörre irányul. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét 2015. november 21-29. között lesz. A kampány keretében – az Európai Bizottság megbízásából - európai akcióötletek tesztelése is zajlik idén.
OHÜ: eredményes volt a TeSzedd! szemétgyűjtési akció
Több mint 1800 helyszínen, közel 200 ezer önkéntes mintegy másfél milliárd forint értékű munkát végzett el az idei TeSzedd! szemétgyűjtési akcióban - közölte az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség hétfőn közleményben az MTI-vel.
