Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco

Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco

November 16. és 24. között zajlik az Európai Hulladékcsökkentési Hét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a hulladék csökkentésére, és ennek gyakorlati megvalósítására. A Tesco számos területen tesz a hulladék mennyiségének visszaszorításáért: az élelmiszer-felesleget jótékony célra adományozza, a műanyag szatyrokat papírra cseréli, biztosítja a ruházati osztály vállfáinak újbóli felhasználását, a papírhulladékot pedig füzetek, mappák, színezők formájában hasznosítja újra, és kínálja az áruházak polcain.

Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére

Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére

Vállalom! elnevezéssel elindult az Európai Hulladékcsökkentési Hét magyar nyelvű honlapja a hulladékcsökkentés folyamatos ösztönzése érdekében - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten

Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten

Rekordszámú, összesen 473 hulladékcsökkentést és a hulladékokkal való felelős, tudatos bánásmód elsajátítását, kialakítását elősegítő akció valósul meg idén az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében hazánkban. A kampány önkéntesei elsősorban a hulladékok keletkezésének megelőzésére fókuszálnak, a legtöbb akció erre a témakörre irányul. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét 2015. november 21-29. között lesz. A kampány keretében – az Európai Bizottság megbízásából - európai akcióötletek tesztelése is zajlik idén.

OHÜ: eredményes volt a TeSzedd! szemétgyűjtési akció

OHÜ: eredményes volt a TeSzedd! szemétgyűjtési akció

Több mint 1800 helyszínen, közel 200 ezer önkéntes mintegy másfél milliárd forint értékű munkát végzett el az idei TeSzedd! szemétgyűjtési akcióban - közölte az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség hétfőn közleményben az MTI-vel.