Júniusban csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete

Júniusban csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete

Júniusban nagyot nőtt az euróövezet és az EU külkereskedelmi áruforgalma az előző évihez képest, a kereskedelmi mérleg többlete azonban kisebb lett az egy évvel korábbinál. Az Eurostat pénteken publikált első becslése szerint júniusban 209,9 milliárd euró értékben exportált árucikkeket a világ többi részébe az euróövezet, 23,8 százalékkal a 2020 júniusi felett. Az import 28,2 százalékkal 191,8 milliárd euróra emelkedett.

Biztosítottak a támogatások 2021-től

Biztosítottak a támogatások 2021-től

Az Európai Unió Tanácsának Mezőgazdasági Különbizottsága 2020. április 6-án elfogadta a Tanács álláspontját a Közös Agrárpolitika 2021-től kezdődő átmeneti időszakban alkalmazandó szabályairól, amely megteremti a jogi lehetőségét az uniós agrártámogatások és az átmeneti nemzeti támogatások továbbvitelének.

Ősztől kötelező a biztonsági kód használata

Ősztől kötelező a biztonsági kód használata

A szolgáltatást bankfiókban, internetbankban vagy mobilalkalmazásban kell aktiválni az ügyfeleknek - hívta fel a figyelmet az OTP Bank.

Tilos lesz a vevők megkülönböztetése

Tilos lesz a vevők megkülönböztetése

Az EU hosszas tárgyalások után elfogadta az ún. geo-blocking rendeletet, amely szigorítja a vevők indokolatlan hátrányos megkülönböztetésének tilalmát, legyen szó kereskedelmi értékesítésről, árazásról, értékesítési és fizetési feltételekről, saját országból, vagy más tagállamból származó vevőkről.

Vámháború: az EU visszavág

Vámháború: az EU visszavág

Már júliusban hatályba lépteti válaszintézkedéseit az Európai Unió az importált acélra és alumíniumra kivetett amerikai védővámokra.

Életbe lépett a GDPR

Életbe lépett a GDPR

Mától alkalmazandó az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete (General Data Protection Regulation, GDPR), ezzel egységessé válik az adatvédelmi szabályozás az EU-ban. A bírság akár 20 millió euró is lehet. 

Magyar cégek is részt vehetnek a szerb privatizációban

Magyar cégek is részt vehetnek a szerb privatizációban

A magyar-szerb kormányzati csúcstalálkozó keretében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Glattfelder Béla gazdaságszabályozásért felelős államtitkár kétoldalú megbeszélést folytatott Zseljko Sertics gazdasági miniszterrel és Dusan Vujovics pénzügyminiszterrel. A találkozón a szerb fél kifejtette: a Szerb Privatizációs Ügynökség jelenleg 51 szerb cég privatizációját készíti elő, melyre szívesen fogad minden magyar érdeklődőt, hiszen céljuk, hogy a beruházók lehetőség szerint a szomszédos országokból érkezzenek.