
„Az Év Befektetője" gálán az elmúlt év legjelentősebb beruházásait végrehajtó vállalatokat díjazták
A Vajda-Papírnak ítélték oda az „Az év legnagyobb volumenű képzési programja díjat”.
„Év Befektetője” díjat kapott a Tesco
A Tesco 2019 márciusában jelentette be Üzleti és Technológiai Szolgáltatások Központjának budapesti megnyitását. A központ teljes kapacitásával 800 szakember számára biztosít majd munkát. A Tesco Üzleti és Technológiai Szolgáltatások Központ feladata, hogy dedikált támogatást nyújtson az áruházlánc közép-európai munkatársainak és vásárlóinak a Tesco Csoporton belül. A létesítmény létrehozásával a Tesco elkötelezetten segíti azt is, hogy a külföldön élő tehetséges magyarok karrierjüket hazájukban építhessék tovább. A vállalat mindezeknek köszönhetően nyerte el az „Év Befektetője Díjat” az „Év Szolgálató Központ Beruházása” kategóriában. A díjat a Külgazdasági és Külügyminiszter, Szijjártó Péter és a Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, Ésik Róbert adta át a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által szervezett díjátadó keretében.
Ki lett az év befektetője?
A nemzetgazdasági miniszter – a HITA javaslatára – azon kiemelkedő befektetői teljesítményt nyújtó vállalatoknak ítélte oda a díjat, akik 2011-ben a legnagyobb mértékben járultak hozzá a magyar gazdaság fejlődéséhez, a foglalkoztatottság növeléséhez.
