Július végéig 70,5 milliárd forint folyt be az evából

Július végéig 70,5 milliárd forint folyt be az evából

Tavaly júliusig 82,6 milliárd forint, 2010-ben pedig 87,1 milliárdnyi bevétel folyt be az egyszerűsített vállalkozói adóból.

Zsugorodik az eva, de marad

Zsugorodik az eva, de marad

Az evabevétel, amely az idén biztosan elmarad a 225 milliárd forintos előirányzattól, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) becslése szerint jövőre 123,2 milliárd forintra csökken. Az adó kivezetése egyelőre nincs napirenden.

Marad az eva is?

Marad az eva is?

Az eva megmarad, és a kisvállalkozások számára választható lesz a két új adózási forma – mondta Balog Ádám adóügyekért felelős helyettes államtitkár a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában. A kisvállalkozások 16%-os adója még alapkoncepció, a részleteket tárgyalásokon dolgozzák ki.

Huszonöt százalékra zuhan az eva?

Huszonöt százalékra zuhan az eva?

„Ellenállhatatlan, kitűnő ajánlatot” tett a Fidesz-KDNP-frakció a kormányt képviselő gazdasági miniszternek – erről maga Matolcsy György számolt be a két kormánypárti frakcióvezetővel, Rogán Antallal és Harrach Péterrel közösen tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Mi jön jövőre az eva helyett?

Mi jön jövőre az eva helyett?

Jövőre életbe léphet az evát felváltó új vállalkozói adó, ez a lehetőség a termeléssel foglalkozó társaságokat várja majd.

Mi jön majd az eva helyett?

Mi jön majd az eva helyett?

Új adózási formán dolgozik a szaktárca, amely a most használt egyszerűsített vállalkozói adót váltaná fel. 

„Disszidálnak” a régi evások

„Disszidálnak” a régi evások

Csökkent az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) használók köre: jelenleg  76 ezer evást tart nyilván az adóhivatal – írja a Magyar Nemzet. A lap szakmai körökből úgy értesült, hogy az evát elhagyó vállalkozók egy része külföldön, a környező országokban próbál szerencsét.

Új adóval váltják fel az evát

Új adóval váltják fel az evát

2013-tól fix, 9 százalékos kedvezménnyel kompenzálja a 27 százalékos szociális hozzájárulási adóból az állam azokat a munkáltatókat, akik szakképesítést nem igénylő munkakörben foglalkoztatnak minimálbéren dolgozókat – mondta Balog Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért felelős helyettes államtitkára a Portfolio.hu-nak egy interjúban.

A kormány és a frakció is 37 százalékos evát akar

A kormány és a frakció is 37 százalékos evát akar

A kormány és a Fidesz-frakció is azt támogatja, hogy 37 százalék legyen az egyszerűsített vállalkozói adó, az eva adómértéke 2012-ben.

Már/még senki sem tudja, mennyi lesz az eva kulcsa

Már/még senki sem tudja, mennyi lesz az eva kulcsa

A Fidesz még várja a kormány számítását azzal kapcsolatban, hogy az egyszerűsített vállalkozói adó, az eva esetében mekkora adómértéket tart optimálisnak 2012-re.