
Együttműködik a Nébih a jövedéki szolgáltatók szövetségével
Az élelmiszerhamisítás és a feketegazdaság visszaszorítása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetsége (VJASZSZ) – hangzott el a szervezetek keddi sajtótájékoztatóján Budapesten.
Újabb területeken jöhet a kifehéredés?
A liszt, mint alapvető élelmiszer, és a takarmányok általános forgalmi adójának (áfa) csökkentését ajánlja megfontolásra a nemzetgazdasági miniszternek a Gabonaszövetség.
A NAK szintén támogatja az áfacsökkentés kiterjesztését
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerint javítaná a baromfi- és tejágazat versenyképességét az áfacsökkentés.
FruitVeb: a zöldség-gyümölcs ágazat is áfacsökkentésért kiált
A zöldség-gyümölcs ágazat jelenleg az egyik legfertőzöttebb az áfakiesések tekintetében, az adó 5 százalékra csökkentése ezen sokat segítene - írja a Magyar Nemzet.
Gazdaságfehérítő lépések és köztehercsökkentés
Varga Mihály szerint a kormányzat célja továbbra is a gazdaság fenntartható növekedési pályán tartása. A nemzetgazdasági miniszter az 53. Közgazdász Vándorgyűlés zárónapján, Miskolcon tartott előadásában elemezte hazánk aktuális gazdaságpolitikai helyzetét.
Brutális mennyiségű lisztet érinthet hazánkban a feketegazdaság
Elképesztő mennyiségű, mintegy 100 ezer tonna liszt értékesítésére terjedhet ki évente a – nagyrészt áfacsalásos – feketegazdaság Magyarországon. A visszaélők azután álltak rá a lisztre, hogy a kormány 2012-ben fordított áfát vezetett be a gabonakereskedelemre, amely addig az áfacsalások melegágya volt. A hazai legális malmok fejlesztésekkel és koncentrációval igyekeznek felvenni a versenyt, és sokszor búzaminőségi gondokkal is meg kell küzdeniük. Az agrárszektor.hu cikke.
A Magyar Iparszövetség tovább mérsékelné a kkv-k adminisztrációs terheit
A Magyar Iparszövetség (OKISZ) további javaslatokat dolgoz ki a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) adminisztrációs terheinek csökkentésére - közölte Vadász György, a szövetség elnöke.
Online kasszákkal a csalások ellen
Nincs száz százalékosan hatékony megoldás az áfavisszaélések felszámolására, a rendszerben mindig lesznek csalók a NAV elnökhelyettese szerint. Varga Árpád a Napi Gazdaságnak elmondta, a revizorok által feltárt adókülönbözet 83-86 százaléka az áfát érinti, ezért a hatóság célkeresztjében továbbra is az áfacsalók állnak. A hatóság munkáját segítik az online pénztárgépek, amelyekről eddig 670 milliárd forint értékű nyugta érkezett a központba.
Megvan a százezredik onlinekassza
Átadták a százezredik bekötött online pénztárgépet egy fővárosi boltban – írta az MTI. Varga Mihály pénzügyminiszter köszöntötte azt az üzletvezetőt, akinél mától ez a kassza működik. A miniszter szerint az adók is csökkenhetnek, ha kisebb lesz a feketegazdaság súlya. A miniszter elismerte azt is, hogy gyorsabb folyamatra számítottak a kasszacserében, amely még év végéig eltarthat.
GKI-összegzés a húsáfáról és a feketegazdaságról
A legális termelők jelentős, illegális versenyelőnyt élvező konkurenciától szabadulhatnának meg, ha a sertéságazat forgalmán beül a 30-50 százalékra becsült feketegazdaság arányát sikerülne csökkenteni, felszámolni; ez a most elfogadott áfacsökkentés célja is - állítja a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb, a témáról készített összegzése.
A NAK a hús áfájának csökkentését sürgeti
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szeretné, ha az Országgyűlés előtt lévő adótörvények tervezetébe bekerülne a sertés- és baromfihúsok áfájának 5 százalékra csökkentése, ennek érdekében a NAK kész a gyors szakmai egyeztetésre.
Az alacsony román áfától tartanak a magyar malomipari cégek
„A román példa azt mutatja, hogy az ottani kormány másképp látja az áfacsökkentés hatásait, mint az itteni” – nyilatkozta a Világazdaságnak Torba Tamás, a Fórum az Alapvető Élelmiszerek Áfájának Csökkentéséért szóvivője annak kapcsán, hogy szeptemberben az általános 24 százalékról 9 százalékra csökkentik az áfát a kenyér előállítását érintő termékláncon Romániában - írja a vg.hu.
Húsgyári capriccio
A húsiparunkban folyó eseményekkel kapcsolatban a legtöbben azt kérdezik, hogy általános vagy csak a három bajba került cégre jellemző a problémahalmaz. A magyarországi húsipar legfontosabb gondjai ugyanazon tőről fakadnak. Ha sorrendbe akarnánk állítani a legfontosabb, a szakágazat helyzetét befolyásoló tényezőket, első helyre mindenképpen a feketegazdaság kerülne.
A minisztérium rendet kíván tartani a borpiacon
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) kezdeményezte a Nemzetgazdasági Minisztériumnál a gyümölcsborok köztes alkoholtermékké minősítését, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál (NÉBIH) pedig a borseprő felhasználásának szigorú ellenőrzését.
