
2022-ben is legnagyobb mennyiségben csirkehúst fogyasztottunk
A baromfi fogyasztásösztönző kampány idén mintegy 50 millió forintból valósul meg és augusztus közepéig tart.
Nyomás alatt a hazai pulykaágazat, de már látszik az alagút vége
A hazai pulykaágazat szinte minden mutatója bezuhant tavaly a koronavírus és a madárinfluenza együttes hatása eredményeként, lévén a vendéglátóipar jelentős részét képezi a keresleti piacnak. Az egekbe szökő energia- és takarmányárak pedig további kihívást jelentenek majd jövőre az ágazatot alkotó, döntően magyar vállalkozásoknak.
Folyamatosan emelkedik a tojásfogyasztás
A tojás fogyasztása az utóbbi években dinamikusan növekszik, ahogy a hazai előállítás volumene is. A mostani promóció célja a tojás kiváló minőségének, értékeinek és sokszínűségének bemutatása.
Megduplázódott a hazai nyúlfogyasztás
Az elmúlt három évben megduplázódott a hazai nyúlfogyasztás - közölte az agrárminiszter a Csak nyúl elnevezésű 17. debreceni nyúlfesztivál megnyitóján.
Nagyot nőtt a hazai nyúlhúsfogyasztás
Jelentősebb elmozdulás történt a hazai nyúlhúskeresletben, az elmúlt évben mintegy 260 tonnányi terméket adtak el a vágóhidak a kereskedőknek – írta a Magyar Nemzet.
Új kampány a Baromfi Termék Tanácstól
Államilag támogatott marketingakciót tart szükségesnek a hazai baromfifogyasztás ösztönzésére a Baromfi Termék Tanács (BTT). A szervezet elnöksége a közelmúltban foglalkozott a kérdéssel.
