
"Nyár, dinnye, szeletem" – Elindult a 2025-ös hazai dinnye fogyasztásösztönző kampány
Az ország számos pontján lesz kóstoltató stand, ahol a magyar dinnyét ízlelhetik az érdeklődők.
Unod a lecsót? Grillezd a paprikát!
Az étkezési paprika a grill szezonban is remekül megállja a helyét. Fajták, receptek és paprikatöri.
Tejkampány a tudatos fogyasztásért
A tej? Az tej. Ezzel a szlogennel vezeti be a kampányt az Agrárminisztérium, az Agrármarketing Centrum és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, amelyben a tej és tejtermékek fogyasztására ösztönöznek.
Helyzet van a sertéspiacon
Hektikusan változó piaci, valamint jónéhány nehezítő körülménnyel terhelt termelési körülmények mellett dolgozik a hazai sertéságazat. A nehézségek csökkentése érdekében indít fogyasztásösztönző kampányt az Agrárminisztérium (AM), az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Magyar Húsiparosok Szövetsége. A korábbi támogatások és a jelenlegi 77 milliárd forintos kormányzati forrással megvalósuló fejlesztések mellett a mostani kampányban a tudatos vásárlásra és a minőségi sertéshús fogyasztására hívják fel a figyelmet a szervezők. A sajtótájékoztatón a kampány mellett elsősorban az aktuális piaci helyzetről volt szó.
