
Földháború zajlik Enesén
Földháború zajlik Enesén, ami nem egyedi eset – mondta a Földművelésügyi Minisztérium állami földekért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön. Az érintett céggel szemben megtették a jogi lépéseket, az első birtokper első ítélete az államnak és az új bérlőknek kedvez – közölte.
VM: Akié a föld, azé az ország
Az egyik legszigorúbb európai szabályozást alkotta meg a kormány, hogy a helyi földművesek érdekeit óvja a spekulánsokéval szemben.
A hónap végén lezárul a Földet a gazdáknak program
250 ezer hektár állami termőföld bérletére pályázhattak gazdálkodók.
A zöldbáróktól elvesszük a földet!
Érthető a szocialista párt és Gőgös Zoltán részéről tapasztalható nagy felhördülés, hiszen a jelenlegi kormány a szocialistákhoz köthető nagybirtokok kivételezett helyzetének felszámolására törekszik – áll a VM közleményében. Magyarországon jelenleg 500 ezer hektár termőföld van állami tulajdonban, amelyből 400 ezer hektárt a volt szocialista állami gazdaságok utódcégei bérelnek az NFA-tól.
Itt az újabb Ángyán-jelentés
Fejér megye után Borsodból kapta a legtöbb segítséget kérő, felháborodott visszajelzést az állami földbérletek miatt – írja jelentésében Ángyán József, akinek „Budai Gyulával ellentétben nem okozott emlékezetkiesést az államtitkári kinevezés”.
„A helyieknek egy deka föld nem jut”
„Nem ezt ígértük, elveszítjük a vidéket” valamint „ez védhetetlen” – ilyen kijelentésekkel kritizálta a fideszes Ángyán József az állami földek haszonbérbe adásának gyakorlatát.
