
Gyarapítják az állami földvagyont
Az állami földvagyon gyarapítása érdekében a kormány döntött, hogy 2 milliárd forintot átcsoportosít a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz. A forrásból 1,5 milliárd forintot a nemzeti park igazgatóságok használhatnak fel, 500 millió forintot a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet.
Termőföld ne maradjon parlagon!
A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) megbízási szerződéseket köt a gazdálkodókkal a hasznosítatlan állami földek megművelésére legfeljebb egy gazdasági évre – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.
Fel kell számolni az agráriumban a „maffiahálózatokat”
Már megvan az a lista, amelynek alapján a kormány ki fogja szűrni az agrártámogatásokat jogosulatlanul igénybe vevőket – jelentette be a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára.
Megalakul a Nemzeti Földalapkezelő
A jogszabály-módosítás célja, hogy a földspekulációt és a zsebszerződésekkel való visszaéléseket megakadályozza.
