Áll a bál földmoratórium ügyben

Áll a bál földmoratórium ügyben

Az LMP azonnali lépéseket vár a kormánytól a két év múlva lejáró földmoratórium ügyében – írta az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében Szabó Rebeka.A párt szerint a földet az életvitelszerűen gazdálkodó, helyben lakó emberek, közösségek tulajdonában kell tartani.

Az állam nem vonulhat ki a földpiacról

Az állam nem vonulhat ki a földpiacról

Nem engedhetjük meg, hogy úgy használjuk a földterületeket, mint az elmúlt időszakban tették elődeink – jelentette ki Ángyán József a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára a 75. OMÉK-on rendezett Föld- és birtokpolitikai fórumon. Az állami földterületek mintegy 80%-át néhány nagy tőkés társaság használja, és ez megengedhetetlen – tette hozzá az államtitkár.

A franciákat kellene követni a földvédelemben

A franciákat kellene követni a földvédelemben

Az Agrár Európa Tanácsadó Kft. szakértői úgy vélik: Magyarországon a külföldiek földvásárlási moratóriumának lejártát követően a francia rendszer bevezetése lenne a legideálisabb.

Meghosszabbították a földmoratóriumot

Meghosszabbították a földmoratóriumot

„A magyar agrárdiplomácia jelentős sikerének tartom a döntést. Az elmúlt félév az egyeztetések jegyében zajlott, tárgyaltam a Bizottság képviselőivel, valamint a tagországi miniszterekkel és kifejtettem a hosszabbításhoz fűződő érveinket” – hangsúlyozta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter, aki Brüsszelben, a Környezetvédelmi Tanács ülésén értesült a jó hírről.

Továbbra is zárva maradhat a földpiac

Továbbra is zárva maradhat a földpiac

Még az idén jóváhagyhatja az Európai Bizottság a külföldiek magyarországi földvásárlásait tiltó moratórium meghosszabbítására irányuló kérést.

Magyarország kéri a földmoratórium meghosszabbítását

Magyarország kéri a földmoratórium meghosszabbítását

A kormányülés utáni tájékoztatón elhagzott legfőbb érv, hogy Magyarországon a földárak mindössze félét-harmadát érik el a nyugat-európai szintnek.

Pro és kontra a földmoratóriumról

Pro és kontra a földmoratóriumról

Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter csütörtökön hivatalában fogadta Michel Barnier-t, az EU belső piacért és szolgáltatásokért felelős biztosát, akivel többek között a földmoratórium fenntartásáról is tárgyaltak.

Mit szeretnének a visegrádiak?

Mit szeretnének a visegrádiak?

A nyilatkozat a Közös Agrárpolitika jövőjéről és a földmoratóriumról született Visegrádon. A kétnapos találkozó egyben a magyar egyéves elnökség záróeseménye volt, melynek végén Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a szlovák kollégájának átadta a Visegrádi 4-ek agrárcsoportjának vezetését.