
Áll a bál földmoratórium ügyben
Az LMP azonnali lépéseket vár a kormánytól a két év múlva lejáró földmoratórium ügyében – írta az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében Szabó Rebeka.A párt szerint a földet az életvitelszerűen gazdálkodó, helyben lakó emberek, közösségek tulajdonában kell tartani.
Az állam nem vonulhat ki a földpiacról
Nem engedhetjük meg, hogy úgy használjuk a földterületeket, mint az elmúlt időszakban tették elődeink – jelentette ki Ángyán József a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára a 75. OMÉK-on rendezett Föld- és birtokpolitikai fórumon. Az állami földterületek mintegy 80%-át néhány nagy tőkés társaság használja, és ez megengedhetetlen – tette hozzá az államtitkár.
A franciákat kellene követni a földvédelemben
Az Agrár Európa Tanácsadó Kft. szakértői úgy vélik: Magyarországon a külföldiek földvásárlási moratóriumának lejártát követően a francia rendszer bevezetése lenne a legideálisabb.
Meghosszabbították a földmoratóriumot
„A magyar agrárdiplomácia jelentős sikerének tartom a döntést. Az elmúlt félév az egyeztetések jegyében zajlott, tárgyaltam a Bizottság képviselőivel, valamint a tagországi miniszterekkel és kifejtettem a hosszabbításhoz fűződő érveinket” – hangsúlyozta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter, aki Brüsszelben, a Környezetvédelmi Tanács ülésén értesült a jó hírről.
Továbbra is zárva maradhat a földpiac
Még az idén jóváhagyhatja az Európai Bizottság a külföldiek magyarországi földvásárlásait tiltó moratórium meghosszabbítására irányuló kérést.
Magyarország kéri a földmoratórium meghosszabbítását
A kormányülés utáni tájékoztatón elhagzott legfőbb érv, hogy Magyarországon a földárak mindössze félét-harmadát érik el a nyugat-európai szintnek.
Pro és kontra a földmoratóriumról
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter csütörtökön hivatalában fogadta Michel Barnier-t, az EU belső piacért és szolgáltatásokért felelős biztosát, akivel többek között a földmoratórium fenntartásáról is tárgyaltak.
Mit szeretnének a visegrádiak?
A nyilatkozat a Közös Agrárpolitika jövőjéről és a földmoratóriumról született Visegrádon. A kétnapos találkozó egyben a magyar egyéves elnökség záróeseménye volt, melynek végén Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a szlovák kollégájának átadta a Visegrádi 4-ek agrárcsoportjának vezetését.
