
Elstartolt a Nemzeti borkincstár program
Elindult a Nemzeti borkincstár program, amellyel a magyar borászat történetében egyedülálló értékmegőrzési folyamat kezdődik el - közölte Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter kedden a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tolcsván, sajtótájékoztatón.
Az idei szüreten várhatóan 410 ezer tonna szőlőt szednek a termelők
Lendületben van a magyar szőlő- és borágazat, amit az is alátámaszt, hogy a magyar borexport az első öt hónapban mennyiségben 26, értékben pedig 18 százalékkal haladta meg az előző év hasonló időszakának szintjét - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) eredetvédelemért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten, a 26. Budapest Borfesztivál sajtótájékoztatóján.
Megtriplázódott a termelői piacok száma
A kormány támogatásának köszönhetően csaknem háromszorosára nőtt a termelői piacok száma 2010 óta - idézi Nagy Istvánt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkárát a szaktárca tájékoztatása, miután az államtitkár látogatást tett pénteken a zsámbéki termelői piacon.
Nem határokban, hanem nemzetben gondolkodik a magyar kormány
„A székely vidék fejlődési esélyei” címmel rendeztek konferenciát Székelyudvarhelyen a Földművelésügyi Minisztérium, a REGA Régiókutató Egyesület, a Székelyföldi Regionális Tudományi Társaság (SZRTT) és a Lámpás Társaság együttműködésével.
Az ország legjobbja a Mályinkai Pálinkafőzde Konkordi-Izabella szőlő pálinkája lett
A Mályinkai Pálinkafőzde Konkordi-Izabella szőlő pálinkája lett idén Magyarország legjobb pálinkája, míg a legeredményesebb pálinkafőzdének járó elismerést a Brill Pálinkaház nyerte el. Az idei országkóstolón minden idők legnagyobb tételszámából, 382 féle pálinkából válogathattak a verseny bírálói. A Pálinka Nemzeti Tanács idén új díjat alapított: a legjobb 10.000 palack feletti pálinka a Villányi Pálinka – Magyarbólyi Pálinkafőzde Válogatott Vörös törkölypálinkája lett.
Csaknem 900 milliárd forint agrár- és vidékfejlesztési támogatásokra
2018-ban 51 milliárd forinttal több jut erre a célra, mint tavaly.
Keretmegállapodás született Kína és Magyarország között földügyben
Gulyás Andrea, a Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára földügyi együttműködésről szóló keretmegállapodást írt alá Wang Guanghuaval a Kínai Föld és Erőforrás-kezelésért felelős Minisztérium miniszterhelyettesével Budapesten.
Pár héten belül megjelennek az idei tanyafejlesztési pályázatok
Várhatóan a következő egy-két hétben jelennek meg az idei Tanyafejlesztési Program pályázatai, erre a célra költségvetési forrásból 1 milliárd 225 millió forintos keret áll rendelkezésre - jelentette be a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkára sajtótájékoztatón a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírteleken pénteken.
Az innovatív magyar agrárium a nemzetközi elismerés irányába lépeget
Az innováció a gazdasági növekedés egyik motorja, melynek szerepe egyre inkább felértékelődik - mondta az agrártárca parlamenti államtitkára a Kutatás-fejlesztés - innováció az agrárium szolgálatában című könyv bemutatóján a Földművelésügyi Minisztériumban.
A közös agrárpolitika a fő indikátor Magyarország uniós forrásainak nagy részéhez
A 2020-ig Magyarországra érkező európai uniós források több mint 36 százaléka az unió Közös Agrárpolitikájának (KAP) köszönhető - mondta Feldman Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) csütörtöki ülésén, Budapesten.
Brazíliából származó húsokat fokozottan ellenőrzik a magyar határátkelőhelyeken
A Brazíliából érkező hústermékek fokozott vizsgálatát rendelte el Bognár Lajos országos főállatorvos - hasonlóan uniós kollégáihoz - miután a brazil hatóságok súlyos szabálytalanságokat tártak fel a múlt héten az ország legnagyobb húsfeldolgozó vállalatainál - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) pénteken.
Az FM a mezőgazdasági szerződések szabályozásának felülvizsgálatára törekszik
A Földművelésügyi Minisztérium feltett szándéka a termelők alkupozíciójának javítása és kiszolgáltatottságának csökkentése, ezért a gazdálkodók és felvásárlók közötti szerződéses rendszerre vonatkozó szabályozást felül kívánja vizsgálni – mondta Feldman Zsolt a III. Zsendülés konferencián, Szegeden.
Fejlődhet a Japánba irányuló élelmiszerexport
Az exportlehetőségekről tárgyalt Tokióban a japán társtárca miniszterhelyettesével és importcégek vezetőivel Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős államtitkára - közölte az FM kedden.
2016 első háromnegyedévében 52,4 millió eurós volt a magyar-kínai áruforgalom
A magyar-kínai áruforgalomban növekszik a magyar élelmiszeripari termékek exportja, 2015-ben 46 millió eurót tett ki, 2016 első háromnegyedévében pedig már 52,4 millió eurót - közölte a Földművelésügyi Minisztérium csütörtökön.
