
2027-re 500 ezer hektárra emelkedhet az ökológiai gazdálkodás területe
Az állam és az Európai Unió is támogatja a hazai ökológiai gazdálkodókat.
A Kárpát-medence mezőgazdaságának színe-java lesz az OMÉK-on
Alig 2 két múlva, a hagyomány és az újdonság jegyében szervezik a 78. OMÉK-ot a Hungexpo és a Kincsem Park területén, nettó több tízezer négyzetméteren, összesen 969 kiállító részvételével – mondta Daróczi László, a rendezvényt szervező az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezetője az idén szeptember 20-24. között tartandó Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásárt beharangozó sajtótájékoztatón.
Az ázsiai méhatka által terjesztett vírus megnyirbálta a hazai méhállományt
A méhállomány negyede pusztult el az elmúlt hónapokban az elszaporodott ázsiai méhatka terjesztette vírusok miatt. A hazai mézellátás biztosított, de elképzelhető, hogy exportra az idén kevesebb jut - nyilatkozta a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke.
Változott a fiatal gazda támogatások jelentkezési határideje
Módosította a Miniszterelnökség „ A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” című pályázati felhívás támogatási kérelmeinek benyújtási időszakát.
38 milliárd forintot kapnak a fiatal gazdák
Több mint háromezer fiatal gazda összesen 38 milliárd forint támogatást nyert el induló gazdaságának fejlesztéséhez a Fiatal gazda programban ötödik alkalommal kiírt pályázat keretében - ismertette a most lezárult pályázat eredményeit a Miniszterelnökség vidékfejlesztésért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Kártalanítják a határzár mentén élő termelőket
Az állam eddig 57,8 millió forint kártérítést fizetett ki azoknak a gazdáknak, akiknek a földjén keresztül vezet a déli országhatáron a műszaki határzár - írta csütörtöki számában a Népszabadság a Belügyminisztériumtól kapott adatokra hivatkozva.
Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása
Legkésőbb augusztusban, de akár már július harmadik hetében megkezdődhetnek a kifizetések.
A jó minőségű, hazai élelmiszer a cél
Hazánk uniós csatlakozása óta 30 ezer gazdálkodó szüntette be a tevékenységét, a földterületek a nagygazdaságokban koncentrálódtak – mondta el Szabó Csaba miniszteri biztos Cegléden, azon a gazdafórumon, melyen az állami földbérleti pályázatokról tájékoztatta az érdeklődőket.
