2027-re 500 ezer hektárra emelkedhet az ökológiai gazdálkodás területe

2027-re 500 ezer hektárra emelkedhet az ökológiai gazdálkodás területe

Az állam és az Európai Unió is támogatja a hazai ökológiai gazdálkodókat.

A Kárpát-medence mezőgazdaságának színe-java lesz az OMÉK-on

A Kárpát-medence mezőgazdaságának színe-java lesz az OMÉK-on

Alig 2 két múlva, a hagyomány és az újdonság jegyében szervezik a 78. OMÉK-ot a Hungexpo és a Kincsem Park területén, nettó több tízezer négyzetméteren, összesen 969 kiállító részvételével – mondta Daróczi László, a rendezvényt szervező az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezetője az idén szeptember 20-24. között tartandó Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásárt beharangozó sajtótájékoztatón.

Az ázsiai méhatka által terjesztett vírus megnyirbálta a hazai méhállományt

Az ázsiai méhatka által terjesztett vírus megnyirbálta a hazai méhállományt

A méhállomány negyede pusztult el az elmúlt hónapokban az elszaporodott ázsiai méhatka terjesztette vírusok miatt. A hazai mézellátás biztosított, de elképzelhető, hogy exportra az idén kevesebb jut - nyilatkozta a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke.

Változott a fiatal gazda támogatások jelentkezési határideje

Változott a fiatal gazda támogatások jelentkezési határideje

Módosította a Miniszterelnökség „  A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” című pályázati felhívás támogatási kérelmeinek benyújtási időszakát.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tájékoztató fórumsorozatot szervez fiatal gazdák számára novemberben és decemberben. Az eseményekre november 25-ig lehet jelentkezni.

38 milliárd forintot kapnak a fiatal gazdák

38 milliárd forintot kapnak a fiatal gazdák

Több mint háromezer fiatal gazda összesen 38 milliárd forint támogatást nyert el induló gazdaságának fejlesztéséhez a Fiatal gazda programban ötödik alkalommal kiírt pályázat keretében - ismertette a most lezárult pályázat eredményeit a Miniszterelnökség vidékfejlesztésért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Kártalanítják a határzár mentén élő termelőket

Kártalanítják a határzár mentén élő termelőket

Az állam eddig 57,8 millió forint kártérítést fizetett ki azoknak a gazdáknak, akiknek a földjén keresztül vezet a déli országhatáron a műszaki határzár - írta csütörtöki számában a Népszabadság a Belügyminisztériumtól kapott adatokra hivatkozva.

Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása

Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása

Legkésőbb augusztusban, de akár már július harmadik hetében megkezdődhetnek a kifizetések.

A jó minőségű, hazai élelmiszer a cél

A jó minőségű, hazai élelmiszer a cél

Hazánk uniós csatlakozása óta 30 ezer gazdálkodó szüntette be a tevékenységét, a földterületek a nagygazdaságokban koncentrálódtak – mondta el Szabó Csaba miniszteri biztos  Cegléden, azon a gazdafórumon, melyen az állami földbérleti pályázatokról tájékoztatta az érdeklődőket.