Fókuszban a gazdaságfejlesztés

Fókuszban a gazdaságfejlesztés

A 2014-2020-as időszakban, okulva az előző ciklus tapasztalataiból, a gazdaságfejlesztés került az uniós források felhasználásának a fókuszpontjába, a rendelkezésre álló 12 ezer milliárd forint 60 százaléka ezt szolgálja - hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára pénteken Törökszentmiklóson.

Programokkal gyorsítanák a kkv-k fejlődését

Programokkal gyorsítanák a kkv-k fejlődését

Átfogó program indul kis - és közepes vállalkozások (kkv) fejlődésének elősegítésére, hatékonyságuk, termelékenységük növelésére - közölte a Nemzetgazdasági  Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

30 milliárd forintos keretösszeggel jelenik meg a kockázati tőkeprogram

30 milliárd forintos keretösszeggel jelenik meg a kockázati tőkeprogram

Megjelent 30 milliárd forintos keretösszeggel a Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében - tájékoztatott Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára szerdán.