Erdei gombás puliszka okozott megbetegedéseket egy vendéglőben

Erdei gombás puliszka okozott megbetegedéseket egy vendéglőben

Többen megbetegedtek egy budapesti vendéglőben elfogyasztott erdei gombás polenta (puliszka) fogyasztása után. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja a vendéglátó egységet üzemeltetők figyelmét, hogy vadon termő gombát kizárólag akkor használhatnak fel, ha a tételről szakellenőri igazolással is rendelkeznek. A lakosság, különösen a kirándulók és gombagyűjtők számára is kiemelten fontos, hogy – saját és családjuk egészsége érdekében – kizárólag gombaszakellenőr által megvizsgált gombát fogyasszanak el.

Ne szedjen szabálytalanul gombát!

Ne szedjen szabálytalanul gombát!

A gombaszedés szabályainak áthágása nem csak az emberre veszélyes, felboríthatja az erdők ökoszisztémáját is - hívja fel a figyelmet közleményében a Pilisi Parkerdő Zrt.

Csak szakértő által bevizsgált gombát fogyasszunk!

Csak szakértő által bevizsgált gombát fogyasszunk!

Az ÁNTSZ 2013 szeptember 19.-én kiadott közleménye szerint évente átlagosan száz-kétszáz gombamérgezéses esetről érkezik jelentés az Országos Kémiai Biztonsági Intézet Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálatához. A gombászás kellemes időtöltés, de néhány fontos alapszabályt feltétlenül be kell tartani. A gombák ugyanis súlyos, akár halálos mérgezést is okozhatnak!

Nem találtak magyar tejben aflatoxint

Nem találtak magyar tejben aflatoxint

Az elmúlt napokban az egyik szarajevói napilap internetes száma arról tudósította olvasóit, hogy magasabb aflatoxin-tartalom miatt több tejet kivontak a forgalomból. A magyar élelmiszerbiztonsági hatóság ezzel kapcsolatosan hivatalos értesítést eddig nem kapott a boszniai társhatóságtól.