Lépések a korszerűbb menzákért

Lépések a korszerűbb menzákért

Újabb 68 településen kezdődhetnek a gyermekétkeztetés feltételeit javító konyhafejlesztések összesen kétmilliárd forintos kormányzati támogatással - tájékoztatta Varga Mihály pénzügyminiszter az MTI-t.

Húsvéti jótékonyság a Fény Utcai Piacon

Húsvéti jótékonyság a Fény Utcai Piacon

A Fény Utcai Piac ismét jótékonysági akciót indít, amellyel a Gyermekétkeztetési Alapítvány számára gyűjt élelmiszert, ruhát, játékot.

79 milliárd jut gyermekétkeztetésre

79 milliárd jut gyermekétkeztetésre

A 2010-es 29 milliárddal szemben jövőre már 79 milliárd forint használható fel gyermekétkeztetésre - jelentette ki Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.

Egy uniós program segítségével ételcsomagot kapnak a hátrányos helyzetű gyerekek

Egy uniós program segítségével ételcsomagot kapnak a hátrányos helyzetű gyerekek

Ételcsomagot kapnak egy európai uniós támogatású program segítségével havonta a Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élő, háromévesnél fiatalabb hátrányos helyzetű gyermekek - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára sajtótájékoztatón, Vásárosnaményban.

2018-ban az állam 79 milliárd forintot fordít gyermekétkeztetésre

2018-ban az állam 79 milliárd forintot fordít gyermekétkeztetésre

A jövő évi költségvetésben minden eddiginél többet, 79 milliárd forintot fordítanak gyermekétkeztetésre, ez háromszor akkora összeg, mint 2010-ben - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

A tavaszi szünetben is kapnak meleg ételt a hátrányos helyzetű családok gyerekei

A tavaszi szünetben is kapnak meleg ételt a hátrányos helyzetű családok gyerekei

Idén is mind a négy iskolai szünetben, tehát a csütörtökön kezdődő tavaszi szünetben is kapnak meleg ételt a hátrányos helyzetű családok gyerekei - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága az MTI-vel.

Idén 74 milliárd forintot fordít a kormány gyermekétkeztetésre

Idén 74 milliárd forintot fordít a kormány gyermekétkeztetésre

Idén 74 milliárd forintot költ a kormány ingyenes, illetve kedvezményes gyermekétkeztetésre, ez több mint 2,5-szerese a támogatásra 2010-ben fordított összegnek - mondta el Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár szerdán.

Jövőre 6,6 milliárd forintra emelkedik a szünidei gyermekétkeztetés kerete

Jövőre 6,6 milliárd forintra emelkedik a szünidei gyermekétkeztetés kerete

Jövőre 6,6 milliárd forint jut szünidei gyermekétkeztetésre, az összeg mintegy két és félszer annyi, mint 2010 előtt - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.

Kétszázezernél több rászoruló gyerek kaphat nyáron díjmentesen ebédet

Kétszázezernél több rászoruló gyerek kaphat nyáron díjmentesen ebédet

Akár 208 ezer gyerek kaphat a nyári szünet hétköznapjain ebédet, miután a kormány kötelezővé tette az önkormányzatok számára a díjmentes étkeztetés biztosítását, és az ehhez szükséges forrást is biztosítja - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára annak apropóján, hogy csütörtökön kaptak először a fiatalok szünidei ebédet.

Egyre több gyerek étkezik ingyenesen

Egyre több gyerek étkezik ingyenesen

A kormány folyamatosan bővíti az ingyenes gyermekétkeztetés körét - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában.

Jövőre is biztosítja a szükséges forrásokat a kormány a gyermekétkeztetés fejlesztésére

Jövőre is biztosítja a szükséges forrásokat a kormány a gyermekétkeztetés fejlesztésére

A 2016-os költségvetésben - az idei évhez hasonlóan - szintén egymilliárd forint áll majd rendelkezésre az önkormányzatok számára, hogy a gyermekétkeztetés feltételeit javíthassák - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium kincstárért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón. /JAVÍTOTT/

Átfogó felmérés készült a diákok étkezési szokásairól

Átfogó felmérés készült a diákok étkezési szokásairól

A magyar diákok negyede elégedetlen a súlyával, és tízből ketten legalább egyszer belekezdtek már valamilyen fogyókúrába. Ezzel szemben negyedük napi 3-5 órát internetezik vagy tévézik, és csaknem 50 százalékuk egyáltalán nem sportol. Több mint egyharmaduk naponta nassol valamit, főként csokoládét és chipset, de egyre többen rágcsálnak gyümölcsöt is a főétkezések között. A legkedveltebb ételük az iskolában a rántott hús, miközben nagyon fontosnak tartják az egészséges táplálkozást. Többek között ez derült ki a Debreceni Egyetem szakmai partnereivel közösen végzett reprezentatív kutatásból.

Jövőre 208 ezer hátrányos helyzetű gyerek a szünidőben is ingyenesen étkezhet

Jövőre 208 ezer hátrányos helyzetű gyerek a szünidőben is ingyenesen étkezhet

Jövőre 208 ezer hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerek részesülhet az iskolai szünetekben is napi egyszeri ingyenes étkezésben - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

A Ház előtt a gyermekétkeztetés újraszabályozásáról szóló javaslat

A Ház előtt a gyermekétkeztetés újraszabályozásáról szóló javaslat

A kormány kedden benyújtotta az Országgyűlésnek azt a javaslatcsomagot, amelynek elfogadásával többek között kiterjesztenék az ingyenes bölcsődei és óvodai gyermekétkeztetést, és kötelező önkormányzati feladattá tennék a rászoruló gyermekek szünidei étkeztetésének biztosítását. A javaslat rögzíti továbbá a gyed extra kibővítését, és a pedagógus életpályamodell több bölcsődei nevelőre vonatkozó kiterjesztését is.