Több ásványvizet gyárt idén a Coca-Cola HBC Magyarország

Több ásványvizet gyárt idén a Coca-Cola HBC Magyarország

A cég zalaszentgróti gyára a május-szeptember közötti időszakban az egész évre tervezett volumen több mint felét teljesítette.

Növényi alapú csomagolást kaptak a gyümölcslevek

Növényi alapú csomagolást kaptak a gyümölcslevek

Az új dobozokban 64-ről 83 százalékra nőtt a megújuló alapanyagok aránya.

Több ásványvíz, üdítő és gyümölcslé fogyott az első három negyedévben

Több ásványvíz, üdítő és gyümölcslé fogyott az első három negyedévben

Az ásványvizek, ízesített vizek, szénsavas üdítőitalok, gyümölcslevek és jegesteák forgalma 1,912 millió liter volt az idén az első három negyedévben, 3 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, de így is 4 százalékkal elmaradt a 2019-es azonos időszakitól - közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség az MTI-vel.

Fogkrémmel rukkolt elő a világ egyik legnagyobb gyümölcslégyártója

Fogkrémmel rukkolt elő a világ egyik legnagyobb gyümölcslégyártója

Saját márkás fogkrémet mutatott be a világ egyik legnagyobb gyümölcslégyártójának számító Tropicana. A cég elsősorban a narancsdzsúszrajongóknak kíván kedveskedni a pasztával.

Szécsénybe költözött a Funky Forest

Szécsénybe költözött a Funky Forest

Magyarország hátrányos helyzetű térségében, a Nógrád megyei Szécsényben található gyümölcs- és zöldségfeldolgozó üzemben készít egyedi ízkombinációjú gyümölcsitalokat és smoothie-kat egy magyar cég. Céljuk, hogy hozzájáruljanak a magyar vidék fejlesztéséhez.

Nagyot csökkent az üdítők  cukor- és kalóriatartalma Magyarországon

Nagyot csökkent az üdítők cukor- és kalóriatartalma Magyarországon

A Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség tagvállalatainak önkéntes vállalásai nyomán 2010-2020 között összesen 43 százalékkal csökkent a hazai üdítőitalok és gyümölcslevek átlagos cukor- és kalóriatartalma. A meglévő receptúrák átalakításával, illetve új, innovatív termékek bevezetésével a csökkentett kalóriatartalmú és kalóriamentes italok aránya 23 százalékról 57 százalékra emelkedett az alkoholmentes italkategórián belül az elmúlt tíz esztendőben.

Kevesebb üdítő fogyott az első félévben

Kevesebb üdítő fogyott az első félévben

Mintegy 8 százalékkal 1177 millió literre csökkent az ásványvizek, ízesített vizek, szénsavas üdítőitalok, gyümölcslevek és jegesteák eladott mennyisége az első fél évben a tavalyi év hasonló időszakához képest - közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség titkára az MTI-vel.

Kávés dzsúszokkal hódítanák meg Amerikát

Kávés dzsúszokkal hódítanák meg Amerikát

Ha az ízük rossz is lesz, az egészségügyi hatásuk kedvezőnek ígérkezik.

Rossz hír a gyümölcslé kedvelőknek

Rossz hír a gyümölcslé kedvelőknek

Komoly gondok elé néz a magyarországi gyümölcslégyártás, mert rohamosan csökken a felhasználható alapanyag - derült ki a FruitVeB tanácskozásán a magyarmezogazdasag.hu beszámolója szerint.

Öt mítosz a dobozos gyümölcslevekről

Öt mítosz a dobozos gyümölcslevekről

A nyári melegben fontos a megfelelő folyadék-utánpótlás: a dietetikusok ajánlása szerint ez lehet víz vagy tápanyagban gazdag és egészséges gyümölcslé. Vajon igaz az, hogy a hosszabb szavatossági idővel rendelkező dobozos gyümölcslevek legalább olyan egészségesek, mint amit otthon készítünk? Az alábbiakban lerántjuk a leplet az 5 legelterjedtebb mítoszról, ami a dobozos gyümölcsleveket övezi.

Sió reklám gazdadícsérő gyümölcsökkel

Sió reklám gazdadícsérő gyümölcsökkel

A klasszikus csendélet találkozik a rajzos mesevilággal a Bold munkájában. Alább az ügynökség kampánybejelentőjéből idézünk.

A 100 százalékos gyümölcslé nem ugyanaz, mint a friss gyümölcs

A 100 százalékos gyümölcslé nem ugyanaz, mint a friss gyümölcs

A vonzó reklámok és a nyújtott kényelem ellenére a gyümölcsdzsúsz egészségügyi szempontból nem sorolható az ideális napi állandó szomjoltó innivalók közé.

A gyümölcslevek és a szénsavas üdítőitalok a fő vétkesek elhízásban

A gyümölcslevek és a szénsavas üdítőitalok a fő vétkesek elhízásban

Miután egy brit jelentés arra hívta fel a figyelmet, hogy a családok túl sok cukrot fogyasztanak, a legújabb irányelvekben a szakértők azt javasolják, hogy napi egyetlen pohár gyümölcslénél senki se igyon többet. A NŐINETCAFÉ cikke.