Kifizetik a károsultakat

Kifizetik a károsultakat

Folyamatos a Hajdú-Bét és a Novofarm károsultjainak kártalanítása.

Még a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része

Még a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része

Még ezen a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része, soron kívüli kifizetés indításával 131 kérelmezőnek 192 millió forintot utalnak át július 11-én, csütörtökön – közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára kedden, Budapesten.

Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása

Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása

Legkésőbb augusztusban, de akár már július harmadik hetében megkezdődhetnek a kifizetések.

Elkészült a Hajdú-Bét jogszabály

Elkészült a Hajdú-Bét jogszabály

Elkészült a Hajdú-Bét jogszabály, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) a korábbihoz képest megemelt összeget, mintegy 300 millió forintos támogatást nyújt saját forrásaiból a károsult gazdálkodóknak – jelentette be Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár. 

Hajdú-Bét: elkészült a kárenyhítés jogszabálytervezet

Hajdú-Bét: elkészült a kárenyhítés jogszabálytervezet

A Hajdú-Bét Rt. egykori károsultjainak információi szerint elkészült az a jogszabály-tervezet, amelynek alapján összesen 200 millió forintos vissza nem térítendő, de minimis kárenyhítési támogatáshoz juthatnak azok az élőállat-szállítók, akiknek 20 millió forintnál alacsonyabb összegű a követelésük.

Együtt-PM: a Fidesz a Hajdú-Bét ügyben is hazudik

Együtt-PM: a Fidesz a Hajdú-Bét ügyben is hazudik

Az Együtt-PM szövetség szerint Orbán Viktor miniszterelnök hazudik a Hajdú-Bét ügyben, a korábbi kormányzása idején hozott rossz döntéseivel pedig maga is hozzájárult a vállalat csődjéhez.

MSZP: A kormány jól teszi, ha segít a Hajdú-Bét csődjének károsultjain

MSZP: A kormány jól teszi, ha segít a Hajdú-Bét csődjének károsultjain

Az MSZP szerint jól teszi az Orbán-kormány, ha valóban segítséget kíván nyújtani a Hajdú-Bét Rt. csődje miatt bajba jutott családoknak.

Egyeztettek az egykori Hajdú-Bétes gazdálkodókkal

Egyeztettek az egykori Hajdú-Bétes gazdálkodókkal

Hamarosan anyagi támogatást kaphatnak a Hajdú-Bét Rt. és leányvállalata, a Novafarm Rt. károsultjai – közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára a keddi sajtótájékoztatón.