
Kifizetik a károsultakat
Folyamatos a Hajdú-Bét és a Novofarm károsultjainak kártalanítása.
Még a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része
Még ezen a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része, soron kívüli kifizetés indításával 131 kérelmezőnek 192 millió forintot utalnak át július 11-én, csütörtökön – közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára kedden, Budapesten.
Hamarosan kezdődik a Hajdú-Bét károsultjainak kárpótlása
Legkésőbb augusztusban, de akár már július harmadik hetében megkezdődhetnek a kifizetések.
Elkészült a Hajdú-Bét jogszabály
Elkészült a Hajdú-Bét jogszabály, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) a korábbihoz képest megemelt összeget, mintegy 300 millió forintos támogatást nyújt saját forrásaiból a károsult gazdálkodóknak – jelentette be Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár.
Hajdú-Bét: elkészült a kárenyhítés jogszabálytervezet
A Hajdú-Bét Rt. egykori károsultjainak információi szerint elkészült az a jogszabály-tervezet, amelynek alapján összesen 200 millió forintos vissza nem térítendő, de minimis kárenyhítési támogatáshoz juthatnak azok az élőállat-szállítók, akiknek 20 millió forintnál alacsonyabb összegű a követelésük.
Együtt-PM: a Fidesz a Hajdú-Bét ügyben is hazudik
Az Együtt-PM szövetség szerint Orbán Viktor miniszterelnök hazudik a Hajdú-Bét ügyben, a korábbi kormányzása idején hozott rossz döntéseivel pedig maga is hozzájárult a vállalat csődjéhez.
MSZP: A kormány jól teszi, ha segít a Hajdú-Bét csődjének károsultjain
Az MSZP szerint jól teszi az Orbán-kormány, ha valóban segítséget kíván nyújtani a Hajdú-Bét Rt. csődje miatt bajba jutott családoknak.
Egyeztettek az egykori Hajdú-Bétes gazdálkodókkal
Hamarosan anyagi támogatást kaphatnak a Hajdú-Bét Rt. és leányvállalata, a Novafarm Rt. károsultjai – közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára a keddi sajtótájékoztatón.
