
Hajdú-Biharban a sertéspestis
A Bihar megyei Kiskereki település egyik kis létszámú házisertés-állományában találtak fertőzött egyedet – közölte a Nébih. A kitörés körül felállított 10 kilométeres sugarú megfigyelési körzet Magyarországra, Hajdú-Bihar megyébe is átnyúlik, az érintett területen azonban sertést nem tartanak - írta az Index.
Többezer juh halhat éhen
A földárverések eredményei több gazdát is kényszerhelyzetbe hoztak. Pereltek, de másodfokon is veszítettek. Az Index riportját közöljük.
Éhhalál fenyeget 40 000 haszonállatot
A hajdú-bihari gazdák nem tudják, hol fognak legeltetni mintegy 40 ezer juhot és szarvasmarhát, az állattartók azt mondják, az állatok éhen fognak dögleni. De egyesek fölajánlanák a jószágot a kormánynak is.
