
Tizenöt autót kaptak a halőrök
A beruházás értéke meghaladta a 101 millió forintot.
A horgászok segítségét kéri a Nébih
A horgászok segítségét kéri a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata egy, korábban a Gyékényesi kavicsbánya-tavakból többször megfogott ponty jelenlegi élőhelyének maghatározásában.
Rengeteg halterméket foglaltak le a halőrök
Július és augusztus folyamán kiemelt figyelmet fordított a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata az éttermek és halértékesítő helyek, halboltok ellenőrzésére. A szakemberek a nyár utolsó két hónapjában 18 vállalkozásnál találtak és foglaltak le ismeretlen eredetű halat, illetve halterméket, melyek együttes mennyisége eléri a 958 kg-ot.
Sikeres akción vannak túl a halőrök
Házkutatás során buktatott le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata és a Bajai Rendőrkapitányság egy Baja környéki vizeket fosztogató orvhorgászt, továbbá egy orvhalászattal gyanúsítható személyt. Az orvhorgász házából összesen 21,68 kg hal, míg az orvhalászattal gyanúsítható személy udvaráról, illetve a melléképületekből összesen 127,77 kg hal, elektromos halászgép, 30 zsák nyakzóháló, húzóháló, varsák, szákok, haltárolók, melles csizmák és 5 db a haltároló kád levegőztetését segítő villanymotor került a hatóság kezére.
Ismét bizonyítottak a Nébih halőrei
A március 15-i hosszú hétvégén sem tétlenkedett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ). A halőrök a Felső-Tisza mentén tartott ellenőrzés során első ízben egy gereblyést fogtak el, majd egy kisszerszámos halászt értek tetten, aki a jogszabályi előírásokat megszegve halászott.
Decemberben sem henyéltek a NÉBIH halőrei
Főként a halárusító helyeket ellenőrizte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) a karácsonyt megelőző két hétben. A 73 helyszínt érintő vizsgálat során összesen 1532 kg halat és halterméket vont ki az ÁHSZ a forgalomból.
Horgász a pácban
A jégen és az olvadáskor is folytattak ellenőrzéseket a balatoni halőrők. Két orvhalászt a Nyugati-övcsatornán fogtak el Balatonkeresztúr és Somogyszentpál között, akiknek állatkínzásért is felelniük kell.
