
Emelték vizespoharukat
A víz világnapján színes gyerekprogrammal ünnepelték a 10. HAPPY-hét lezárását. Az eseményen 200 általános iskolás együtt emelte vizespoharát Dr. Szabó Enikővel a Nemzeti Népegészségügyi Központ helyettes országos tisztifőorvosával és Dr. Szentiványi Mátyással, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet főigazgatójával.
10 éves a HAPPY-hét
Tizedik éve szervezhetik meg a magyarországi általános iskolák és óvodák az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) vízivást népszerűsítő HAPPY-hét programját, melyben eddig összesen 450 000 gyermek vett részt.
5 éves a HAPPY-hét
Az ötödik születésnapját ünneplő HAPPY-hét záróeseményén veheti át a fődíjat az első helyezést elért Sorkifaludi Gárdonyi Géza Általános Iskola Vas megyéből. Kiemelkedő volt a tanulók és pedagógusok kreativitása, 28 programot valósítottak meg a HAPPY-hét során. Nyereményük az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézetben eltöltött kalandos egészségnap.
Tavaszi segítség a Szentkirályitól
A Szentkirályi Ásványvíz Kft. csatlakozik az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) idei vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programjához, amelynek során szénsavmentes ásványvizet biztosít egy Bács-Kiskun megyei rászoruló iskola tanulóinak.
Kampány a vízfogyasztás népszerűsítésére
Az iskolai vízfogyasztás népszerűsítése érdekében egyhetes programsorozatot indított az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet a Coca-Cola Magyarország támogatásával. A HAPPY-hét rendezvényhez 74 oktatási intézmény csatlakozott, így mintegy 28 ezer gyermek jut ingyen ásványvízhez.
