
Növekszik a hazai termékek aránya a közétkeztetésben
A közétkeztetésről szóló 676/2020 (XII. 28.) Kormányrendelet – amelynek szabályait a 2021. szeptember 1-jét követően megkezdett közbeszerzésekre kell alkalmazni – fő célja a közétkeztetés minőségének javítása – jelentette ki Erdős Norbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a SMARTCHAIN I. REL Expo és konferencián, Gödöllőn.
Elstartol a 13. Coop Rally
Idén nyolc állomáson ismerkedik meg több mint száz résztvevő cég csapatának mintegy 300 versenyzője a magyar élelmiszer-feldolgozás legjobbjaival az idei Coop Rally alkalmával – hangzott el a kétnapos szakmai rendezvényt megnyitó országos sajtótájékoztatón kedden.
„A Hazai minden előtt!”
„A Hazai minden előtt!” címmel indít társadalmi célú kampányt a Médiaunió Alapítvány, amely ezzel szeretne hozzájárulni a magyar élelmiszerek iránti vásárlási kedv növeléséhez, amire a hazai vállalkozásoknak igen nagy szükségük lenne.
Fontos a közétkeztetés fejlődése
A hazai élelmiszerek fókuszba kerülése azt jelzi, hogy a közétkeztetők felismerték a beszállító partnerek fontos szerepét a minőségi közétkeztetés megvalósításában, és azt is, hogy a beszállítók fejlődése egyben a közétkeztetés fejlődésének is az egyik alappillére – mondta Zsigó Róbert a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára a Hungast budapesti konferenciáján.
Ezektől a magyar ételektől eltátod a szád
Legújabb kampányukban gyanútlan járókelők és népszerű sztárok küzdenek kedvenc fogásaink régies neveivel.
Lekerülnek a hazai élelmiszerek arányát jelző táblák a szlovák boltokban
Egy európai uniós (EU) rendelkezés szerint Szlovákiában az év végéig meg kell szüntetni azt a gyakorlatot, miszerint az üzletekben feltűntetik, hogy ott milyen arányban árulnak hazai élelmiszert - írta az Új Szó szlovákiai magyar nyelvű napilap kedden.
A román parlament szakbizottsága elvetette a vasárnapi boltzár javaslatát
Elvetette a nagyáruházak vasárnapi zárva tartásáról szóló kezdeményezést a román képviselőház szakbizottsága, ellenben több hazai friss élelmiszer forgalmazására kötelezné a kereskedelmi láncokat - közölte kedden Nini Sapunaru, a mezőgazdasági bizottság elnöke.
Csökkent a hazai élelmiszerek aránya...
...az utóbbi években a szlovákiai üzletekben, és az idén tavaszra 43 százalékra esett vissza - derült ki a Szlovák Élelmiszeripari Kamara (PKS) által készíttetett felmérésből, melynek eredményeit csütörtöki sajtótájékoztatójukon ismertették a szervezet képviselői Pozsonyban.
2014 nem indult túl jól paradicsomtermesztőknek
Az év a kedvező időjárási viszonyok ellenére sem indult jól a paradicsomtermesztőknek, az árak estek és április végére nehezen értékesíthetővé vált a termés, az export elenyésző mennyiségű, az importtal azonban szinte egész évben versenyeznie kell a hazai termelőknek a piacon - áll a növényvédőszerek és vetőmagvak forgalmazásával foglalkozó Syngenta Kft. MTI-hez eljuttatott legfrissebb ágazati elemzésében.
Bíznak a hazai élelmiszerekben a magyarok
A magyarok 86 százaléka bízik a hazai élelmiszerekben egy januári reprezentatív kutatás szerint - közölte a Greenpeace környezetvédő szervezet csütörtökön.
Nőtt a hazai gyártású élelmiszerek fogyasztása
Az elmúlt időszakban érezhetően, 70-ről 75 százalékra nőtt a Magyarországon előállított élelmiszerek fogyasztásának aránya - mondta a vidékfejlesztési miniszter hétfőn Budapesten a SIRHA Budapest szakkiállítás megnyitóján.
Csökken a hazai élelmiszerek aránya a szlovák boltokban
Starovic Tibor, az MTI tudósítója jelenti: - Szlovákiában folyamatosan csökken a hazai élelmiszerek aránya az üzletekben az ország EU-csatlakozása óta, jelenleg 39 százalékot tesz ki - derült ki a Szlovák Élelmiszeripari és Agrárkamara (SPPK) felméréséből, amelynek eredményeit hétfőn ismertették Pozsonyban.
Védővámokat vezet be Norvégia
Norvégia saját termelőinek védelme érdekében jövőre növelni akarja egyes élelmiszerek importvámját, ami Brüsszelben ellenkezést vált ki - olvasható uniós kérdésekkel foglalkozó keddi médiajelentésekben.
A vidék a főváros szívébe költözött
Jelképes, hogy a magyar vidék ízei, értékei itt, a főváros szívében, a Vidékfejlesztési Minisztérium árkádjai alatt kapnak helyet. A tárca valóban szeretné a szárnyai alá venni, és minden lehetséges eszközzel támogatni a termelőket – jelentette ki V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Kossuth téren megnyílt termelői piac átadásán.
