Szén helyett szemét kerülhet a hőerőművekbe

Szén helyett szemét kerülhet a hőerőművekbe

Fél tonna szemét fejenként az unós átlag. A 27 tagállamban minden emberre 503 kilogramm kommunális hulladék jutott 2011-ben. Lakosonként kevesebb, mint 400 kilogramm hulladékot állított elő Magyarország. A legtöbb szemetet, fejenként 718 kilogrammot Dánia lakossága termelte

Hová tűnt a termékdíjból befolyt pénz háromnegyede?

Hová tűnt a termékdíjból befolyt pénz háromnegyede?

A kormányoldal felszámolta a gyártói felelősségen alapuló hulladékkezelési rendszert, a helyette létrehozott „újabb sóhivatal”, az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) viszont 2012-ben képtelen volt ellátni a feladatát. 

Teszedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért

Teszedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért

Keddtől lehet csatlakozni az ország legnagyobb szemétszedési akciójához. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium a Vidékfejlesztési Minisztériummal és az Önkéntes Központ Alapítvánnyal együttműködésben 2011. május 21-én országos hulladékgyűjtési akciót szervez. A szervezők nemcsak a gyűjtésben, hanem az illegális hulladéklerakóhelyek feltérképezésében is számítanak az akcióhoz csatlakozók segítségére.

Tízből kilenc ember támogatja a bolti visszagyűjtést

Tízből kilenc ember támogatja a bolti visszagyűjtést

Az Öko-Kord Országos Nonprofit Kft. kutatása alapján a vásárlók 90%-a támogatja az élelmiszerboltokban történő visszagyűjtést.

Környezeti díjat kapott a SPAR

Környezeti díjat kapott a SPAR

A Követ Egyesület 2010. évi Környezeti Megtakarítás Verseny és Díj programjában, az azonnal megtérülő intézkedések kategóriájában a SPAR Magyarország Kft. és a METRO Group Asset Kft. által benyújtott közös esettanulmányt találták a legjobbnak. Az elismerésekkel azokat a vállalati programokat jutalmazták, amelyek egyszerre jelentik a környezet megóvását, és gazdasági hasznot is hoznak.

Kitört a vihar szemétügyben

Kitört a vihar szemétügyben

A véleményeket lehet elmondani, de egyezkedés nincs, ez volt a játékszabály Illés Zoltán környezetvédelmi szakállamtitkár tájékoztatóján, ahol a hulladékbegyűjtés tervezett új rendszeréről és a termékdíj-fizetési kötelezettség kiterjesztéséről kaptak információkat a szakmai érdekképviseleti szervezetek.