15 milliárdból fejlesztik a hulladékgazdálkodási rendszert a Dél-Alföldön

15 milliárdból fejlesztik a hulladékgazdálkodási rendszert a Dél-Alföldön

Nyolcvanhat dél-alföldi település hulladékgazdálkodási rendszerét korszerűsítik 15,185 milliárd forintból uniós támogatással – közölte Sütő Mária Márta, a Délkelet-Alföld Regionális Hulladékgazdálkodási Rendszer (DAREH) létrehozását célzó önkormányzati társulás munkatársa csütörtökön Makón.

Szelektív hulladékgyűjtés Pécsett

Szelektív hulladékgyűjtés Pécsett

Folyamatosan zajlik Pécsen a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszerre való átállás - jelentette be a baranyai megyeszékhely polgármestere abból az alkalomból, hogy a Mecsek-Dráva Hulladékgazdálkodási Programban 57 új hulladékszállító járművet adtak át.

3,7 milliárd szelektív hulladékgyűjtésre

3,7 milliárd szelektív hulladékgyűjtésre

Több, mint 3,7 milliárd forint értékű fejlesztés kezdődik idén az észak-magyarországi térségben. A beruházás 240 szabolcsi és Borsod-Abaúj-Zemplén megyei települést érint.

Hulladékkezelő központ épül Tatabányán tízmilliárd forintból

Hulladékkezelő központ épül Tatabányán tízmilliárd forintból

Tatabányán, a Dubnik-völgyben épül meg közel tízmilliárd forintból a hetvenkilenc települést összefogó Duna-Vértes Köze Regionális Hulladékgazdálkodási Társulás hulladékkezelési központja - jelentette be helyszíni sajtótájékoztatóján a térség országgyűlési képviselője, illetve a város polgármestere.

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtést Miskolcon és környékén

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtést Miskolcon és környékén

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtési rendszert Miskolcon és a közelében lévő harminchat településen, a csaknem 3,7 milliárd forintos beruházás kivitelezése márciusban megkezdődik, és a tervek szerint a jövő év első negyedévében elkészül - mondta Pfliegler Péter, a város alpolgármestere csütörtökön Miskolcon, sajtótájékoztatón.

Újabb szeméttelepeket számolnak fel

Újabb szeméttelepeket számolnak fel

Tizenegy borsodi és szabolcsi település egykori szeméttelepét rekultiválja csaknem egymilliárd forintból az Észak-Kelet Magyarországi Hulladék Rekultivációs Önkormányzati Társulása, a munkával várhatóan ez év nyarán végez.

Négyszázmilliós hulladékprojekt kezdődött Rajkán

Négyszázmilliós hulladékprojekt kezdődött Rajkán

Négyszázmillió forintból rekultiválják a magyar-osztrák-szlovák hármas határnál fekvő Rajka egykori szeméttelepét - tudatta Kiss Vince (független) polgármester az MTI-vel.