
30 éves lemaradásban a galambágazat
A galamb vörös húsáért ma főleg a luxuséttermek kapkodnak, a fogyasztók főleg a feldolgozott, félkész termékeket keresik.
A kisállattenyésztői munkát népszerűsítik
A kormány dolgozik a kisállattenyésztés támogatásán - mondta az agrárminiszter a Nemzeti galamb-, baromfi-, nyúl-, és díszmadár kiállítás megnyitóján, Budapesten.
Államilag ösztönzik a húsgalambtenyésztést
Az exportpiacra történő termelés mellett a hazai termelés újbóli beindítása hozzájárulhat a hátrányos társadalmi-gazdasági helyzetű kistérségek népességmegtartó képességének javításához is, ezért az agrártárca a haszongalamb-vásárlásához mezőgazdasági csekély összegű nemzeti támogatás formájában állami segítséget nyújt.
Elindult a nemzeti húsgalambprogram
Bejelentette a nemzeti húsgalambprogram elindítását Nagy István agrárminiszter Budapesten, a Nemzeti Kisállat Kiállításon.
