Így támogatja az EU a tanulók étkeztetését

Így támogatja az EU a tanulók étkeztetését

Módosult az iskolagyümölcs- és iskolazöldség-program, valamint az iskolatejprogram keretében a 2020. augusztus 1 és 2021. július 31 között nyújtható uniós támogatás EU bizottsági végrehajtási határozata, beleértve a támogatás tagállamok közötti végleges elosztását is.

Iskolagyümölcs-program: várják a kérelmeket

Iskolagyümölcs-program: várják a kérelmeket

Megjelent az iskolagyümölcs-programban történő előzetes részvételhez kapcsolódó dokumentum – tájékoztat a NAK. Március végéig lehet beadni a kérelmeket.

Folytatódik az uniós iskolatejprogram

Folytatódik az uniós iskolatejprogram

Európában az iskolások a következő tanévben is tejet, gyümölcsöt és zöldséget kapnak az Európai Unió 250 millió eurós (mintegy 80 milliárd forint) programjának köszönhetően, amely azt hivatott elősegíteni, hogy a gyermekek körében egészséges táplálkozási szokások honosodjanak meg - közölte az Európai Bizottság.

45 millió adag gyümölcs

45 millió adag gyümölcs

Iskolagyümölcs több mint kétezer iskolában.

Egyre több gyümölcsöt kapnak a diákok

Egyre több gyümölcsöt kapnak a diákok

A Nemzeti Iskolagyümölcs-program hat állomásos workshop-sorozatot indított útjának, melynek hatodik és egyben utolsó állomása Debrecen. A rendezvénysorozat legfőbb célja a folyamatos párbeszéd fenntartása a program minden szereplője között. A múltbeli tapasztalatok és jövőbeni kihívások mellett a résztvevők a program pedagógiai, egészségügyi és kommunikációs oldalát is megismerhették.

Folytatódnak a kifizetések az iskolagyümölcs-programban

Folytatódnak a kifizetések az iskolagyümölcs-programban

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) az iskolagyümölcs-programban ezen a héten 66,2 millió forint támogatást fizet ki.

Megvan a győztes alkotás

Megvan a győztes alkotás

Közel 5000 gyerekrajz érkezett a Nemzeti Iskolagyümölcs-program és legnagyobb beszállítója, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium által meghirdetett, „Dobozra fel!” rajzpályázatra. Az öttagú zsűri Czirják Aletta Zsanna, 4. osztályos tanulónak ítélte az első díjat. Jutalomban részesült továbbá a győztes osztálya, a legtöbb rajzot beküldött iskola és – a nagy érdeklődésre való tekintettel – 100 diák kapott különdíjat országszerte.

Több mint félmillió kisdiák jut rendszeresen gyümölcshöz

Több mint félmillió kisdiák jut rendszeresen gyümölcshöz

A Nemzeti Iskolagyümölcs Program keretében a Kormány 2010 óta 500 millió forintról 1,2 milliárd forintra emelte a költségvetés hozzájárulását, amely lehetővé tette, hogy a tanév során a kezdeti 277 ezer gyermek helyett mára már 538 ezer gyermek kapjon heti legalább két alkalommal legalább kétféle gyümölcsöt, mondta Feldman Zsolt a Vidékfejlesztési Minisztériumban megrendezett szakmai fórumon.

„Egészséges táplálkozás - jó közérzet”

„Egészséges táplálkozás - jó közérzet”

Az Európai Bizottság a mai napon javaslatot terjesztett elő, hogy a jelenleg külön futó iskolagyümölcs-programot és iskolatejprogramot közös keretbe foglalva egyesítse.

Egészségre nevelve

Egészségre nevelve

Jelentősen nőtt az idei, 2013/2014-es tanévben a Nemzeti Iskolagyümölcs Programban részvevő iskolák és a tanulók száma is - mondta Feldman Zsolt szerdán Budapesten, az óbudai Nagy László Általános Iskolában.

Vízilabdázóval népszerűsítik az iskolagyümölcsöt

Vízilabdázóval népszerűsítik az iskolagyümölcsöt

Szeptemberben újra elindult az iskolagyümölcs-program. A FruitVeB Magyar Zöldség- Gyümölcs Szakmaközi Szervezet a Turner Broadcastinggal együtt kampányol, a népszerűsítésben Nagy Viktor vízilabdázó is segít. 

Lefújta milliárdos gyümölcstenderét a KLIK

Lefújta milliárdos gyümölcstenderét a KLIK

Visszavonta 9 milliárdos, iskolagyümölcs programra kiírt gyorsított közbeszerzését a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) - a tender megsemmisítését kérte a Közbeszerzési Hatóságtól Veres János MSZP-s képviselő.  

Újdonságok az iskolagyümölcs programban

Újdonságok az iskolagyümölcs programban

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) könnyítette az iskolagyümölcs program feltételeit. A közoktatási intézmények a jövőben hatékonyabban és egyszerűbben igényelhetik a termékeket, illetve a szállítók és a hatóságok adminisztrációja is jelentősen csökken.