
Így támogatja az EU a tanulók étkeztetését
Módosult az iskolagyümölcs- és iskolazöldség-program, valamint az iskolatejprogram keretében a 2020. augusztus 1 és 2021. július 31 között nyújtható uniós támogatás EU bizottsági végrehajtási határozata, beleértve a támogatás tagállamok közötti végleges elosztását is.
Iskolagyümölcs-program: várják a kérelmeket
Megjelent az iskolagyümölcs-programban történő előzetes részvételhez kapcsolódó dokumentum – tájékoztat a NAK. Március végéig lehet beadni a kérelmeket.
Folytatódik az uniós iskolatejprogram
Európában az iskolások a következő tanévben is tejet, gyümölcsöt és zöldséget kapnak az Európai Unió 250 millió eurós (mintegy 80 milliárd forint) programjának köszönhetően, amely azt hivatott elősegíteni, hogy a gyermekek körében egészséges táplálkozási szokások honosodjanak meg - közölte az Európai Bizottság.
45 millió adag gyümölcs
Iskolagyümölcs több mint kétezer iskolában.
Egyre több gyümölcsöt kapnak a diákok
A Nemzeti Iskolagyümölcs-program hat állomásos workshop-sorozatot indított útjának, melynek hatodik és egyben utolsó állomása Debrecen. A rendezvénysorozat legfőbb célja a folyamatos párbeszéd fenntartása a program minden szereplője között. A múltbeli tapasztalatok és jövőbeni kihívások mellett a résztvevők a program pedagógiai, egészségügyi és kommunikációs oldalát is megismerhették.
Folytatódnak a kifizetések az iskolagyümölcs-programban
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) az iskolagyümölcs-programban ezen a héten 66,2 millió forint támogatást fizet ki.
Megvan a győztes alkotás
Közel 5000 gyerekrajz érkezett a Nemzeti Iskolagyümölcs-program és legnagyobb beszállítója, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium által meghirdetett, „Dobozra fel!” rajzpályázatra. Az öttagú zsűri Czirják Aletta Zsanna, 4. osztályos tanulónak ítélte az első díjat. Jutalomban részesült továbbá a győztes osztálya, a legtöbb rajzot beküldött iskola és – a nagy érdeklődésre való tekintettel – 100 diák kapott különdíjat országszerte.
Több mint félmillió kisdiák jut rendszeresen gyümölcshöz
A Nemzeti Iskolagyümölcs Program keretében a Kormány 2010 óta 500 millió forintról 1,2 milliárd forintra emelte a költségvetés hozzájárulását, amely lehetővé tette, hogy a tanév során a kezdeti 277 ezer gyermek helyett mára már 538 ezer gyermek kapjon heti legalább két alkalommal legalább kétféle gyümölcsöt, mondta Feldman Zsolt a Vidékfejlesztési Minisztériumban megrendezett szakmai fórumon.
„Egészséges táplálkozás - jó közérzet”
Az Európai Bizottság a mai napon javaslatot terjesztett elő, hogy a jelenleg külön futó iskolagyümölcs-programot és iskolatejprogramot közös keretbe foglalva egyesítse.
Egészségre nevelve
Jelentősen nőtt az idei, 2013/2014-es tanévben a Nemzeti Iskolagyümölcs Programban részvevő iskolák és a tanulók száma is - mondta Feldman Zsolt szerdán Budapesten, az óbudai Nagy László Általános Iskolában.
Vízilabdázóval népszerűsítik az iskolagyümölcsöt
Szeptemberben újra elindult az iskolagyümölcs-program. A FruitVeB Magyar Zöldség- Gyümölcs Szakmaközi Szervezet a Turner Broadcastinggal együtt kampányol, a népszerűsítésben Nagy Viktor vízilabdázó is segít.
Lefújta milliárdos gyümölcstenderét a KLIK
Visszavonta 9 milliárdos, iskolagyümölcs programra kiírt gyorsított közbeszerzését a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) - a tender megsemmisítését kérte a Közbeszerzési Hatóságtól Veres János MSZP-s képviselő.
Újdonságok az iskolagyümölcs programban
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) könnyítette az iskolagyümölcs program feltételeit. A közoktatási intézmények a jövőben hatékonyabban és egyszerűbben igényelhetik a termékeket, illetve a szállítók és a hatóságok adminisztrációja is jelentősen csökken.
