Szeszfogyasztásra ösztönözné a fiatalokat a japán kormány

Szeszfogyasztásra ösztönözné a fiatalokat a japán kormány

A koronavírus-járvány miatti lezárások a csőd szélére sodorták az ország vendéglátóhelyeit.

Felmérés: így reagáltak a hazai cégek a járványhelyzet hatásaira

Felmérés: így reagáltak a hazai cégek a járványhelyzet hatásaira

Magyarországon a rugalmas munkavégzés irányába tart a munkaerőpiac - derül ki a Randstad munkaerő-közvetítő MTI-hez eljuttatott felméréséből, melynek eredményei alapján arra is rámutattak, hogy az irreális fizetési elvárások akadályozzák leginkább a munkaerőtoborzást, s az is kiderült, hogy jelentős szakadék van a munkáltatók által tervezett és a munkavállalók által várt béremelés között.

Így készültek a nagyvállalatok a negyedik hullámra

Így készültek a nagyvállalatok a negyedik hullámra

A nagyvállalatok már az ősz elején tudatosan készültek a járvány negyedik hullámára. Az egészségügyi kockázat csökkentése érdekében szinte minden nagyvállalat tervezett valamilyen intézkedést. A K&H kutatása szerint minél több munkatársa van egy cégnek, annál inkább komolyan vette a felkészülést.

A járvány előtti szintet is túlszárnyalja a lakossági költekezés

A járvány előtti szintet is túlszárnyalja a lakossági költekezés

A magyarok többsége úgy érzi, mostanra ugyanannyit, vagy akár már többet költ, mint a járványt megelőzően. Erősödnek az inflációs félelmek hazánkban. A pandémia negyedik hullámát biztosra veszi a lakosság, mégsem érződik óvatosság a viselkedésünkben.

Megzuhant a magyar söripar teljesítménye tavaly

Megzuhant a magyar söripar teljesítménye tavaly

Rég nem látott mértékben, majdnem 13 százalékkal csökkent a söripar teljesítménye tavaly, miközben a teljes élelmiszeriparé mindössze 1 százalékkal - olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közzétett elemzésében.

Béremeléssel segít átvészelni a krízist az IKEA

Béremeléssel segít átvészelni a krízist az IKEA

A világjárvány számos területen befolyásolja a magyar emberek életét, valamint a munkaügyi és gazdasági szférát is erőteljesen érinti. Korlátozó hatással van a jövedelmekre és a különböző vállalati juttatásokra. A Pénzcentrum tájékoztatása alapján 2021-ben az IKEA munkatársak bére mégis átlagosan közel 10 százalékkal emelkedett. A bútorlánc közel száz dolgozónak nyújott segítséget.

ITM: nagyrészt szabálykövetőek az üzletek

ITM: nagyrészt szabálykövetőek az üzletek

Lassan egy hónapja annak, hogy újranyithattak a nem napi fogyasztási cikket árusító boltok is. A kapcsolódó veszélyhelyzeti szabályok betartását három hete ellenőrzi a fogyasztóvédelmi hatóság. A kormányhivatalok munkatársai a felkeresett 2336 üzlet közül 338 helyszínen tapasztaltak jogsértést, az esetek több mint felében a kézfertőtlenítő hiányát - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Könnyen kiégéshez vezethet a COVID-19 második hulláma

Könnyen kiégéshez vezethet a COVID-19 második hulláma

A járvány második hullámával már nemcsak a megbetegedések száma növekszik, hanem az irodai dolgozók mentális állapota is súlyosbodhat. A vírus okozta bizonytalanság, félelem és az év végi kimerültség miatt egyre gyakrabban jelentkezhetnek ugyanis a kiégés tünetei. A munkaadóknak, illetve a dolgozóknak érdemes ezért odafigyelniük még a legapróbb jelekre is, hogy időben elkerüljék a negatív spirált – hívja fel a figyelmet a K&H.

Felkészültek a második hullámra

Felkészültek a második hullámra

A közelmúltban bejelentett járványügyi intézkedéseket követően a Wolt visszaállítja több, a tavasszal már bevált szigorú egészségvédelmi intézkedését. A nehéz helyzetbe került éttermeket pedig az elviteles rendelések jutalékának eltörlésével segítik.

Mit vásárol járvány idején a magyar?

Mit vásárol járvány idején a magyar?

A konyhai eszközöket és a kerti termékeket árusító üzletek forgalma az egekbe szökött, ez a trend pedig megmarad jövőre is. Fontosabbá vált az otthoni kényelem és praktikum, sokan luxus kerti cikkekre, medencékre vagy jakuzzikra “cserélték” a nyaralásaikat, a lakberendezés, mint ágazat kifejezetten megerősödött az elmúlt fél évben.

Felméri az élelmiszeripari cégek aktuális gazdasági helyzetét a kamara

Felméri az élelmiszeripari cégek aktuális gazdasági helyzetét a kamara

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Élelmiszeripari Igazgatósága online kérdőív segítségével méri fel a hazai élelmiszeripari szereplők aktuális gazdasági helyzetét. A felmérés 2020. október 5-től október 19-ig tart.

Plusz 50 000 forinttal támogatja dolgozóit a dm

Plusz 50 000 forinttal támogatja dolgozóit a dm

A dm így köszöni meg dolgozói munkáját, kitartását, szakmai és magánemberként tanúsított hozzáállását, amely lehetővé tette, hogy a koronavírussal terhelt helyzetben is a lehető legmagasabb színvonalon szolgálják ki a vásárlókat, segítve ezzel is a járvánnyal szembeni védekezést. Az összesen majdnem 150 millió forintból a vállalat közel 3000 munkavállalója egyidejűleg részesül. A dm dolgozói pozíciótól és bértől függetlenül ugyanakkora összeget kapnak utalvány formájában egyéni erőfeszítéseik elismeréseként az októberi fizetésük mellé.

Lazuló erkölcsök a vállalatoknál

Lazuló erkölcsök a vállalatoknál

A globális krízis hatására kialakult gazdasági lassulás világszerte kockázatot jelent a vállalatok etikus működésére – derül ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből. A szervezetek munkavállalói és beszállítói ugyanis hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére annak érdekében, hogy megőrizzék az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozícióikat.

A járvány erősen megviselte a Molt is

A járvány erősen megviselte a Molt is

A Mol-csoport 113,9 milliárd forint (353 millió dollár) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt ért el az idei második negyedévben, ami dollárban számolva 44 százalékos, forintban 38 százalékos csökkenés az előző év azonos időszakához képest; a féléves tiszta EBITDA 305,2 milliárd forint (975 millió dollár) lett, dollárban 15 százalékkal, forintban 6 százalékkal kevesebb, mint tavaly az első hat hónapban - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.