
Ma mentik meg a húsipart
Nyárra válságba sodródott a magyar húsipar két nagy múltú és jól ismert cége, a gyulai és a kapuvári húsgyár. Ma már mindkettő felszámolása folyik, eddig úgy tűnt, a megmentésükre semmi esély. A kormány azt ígéri, szerdán segítő kezet nyújt nekik, valamint a szintén bajban lévő, nagyjából ezer embert foglalkoztató pápai húsipari cégnek is. Kétséges azonban, hogy a vállalatok, és a magyar húsipar valóban megmenthetők.
