
Uniós válságtámogatás segíti a fagykárt szenvedett magyar gyümölcstermelőket
Az elektronikus kárbejelentő felületre 2025. május 31-ig csaknem 6000 kárbejelentés érkezett.
Jelentős fagykárok az ültetvényeken
Mezőgazdasági biztosításokkal tehetünk a legtöbbet a fagykárok enyhítésére.
Kárenyhítés után rehabilitáció – konferencia a rozsdaövezetekről
Konferenciát tartanak Kármentesítés és rehabilitáció címmel, és egy útmutató is megjelenik.
Az agrártárca kiemelten támogatja a termelőket az aszálykár enyhítésében
A múlt hét végéig már több mint 300 ezer hektárra tettek bejelentést hasonló káreseményről a gazdálkodók.
Tavaszig lehet csatlakozni a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez
2022. február 1-28. között újra megnyílt a csatlakozás lehetősége ahhoz a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez, amely egyedülálló, új és innovatív eleme a hazai mezőgazdasági kockázatkezelési rendszernek. A gazdálkodóknak javasoljuk, fontolják meg a mezőgazdasági biztonsági háló újabb eleméhez történő csatlakozás lehetőségét – fogalmazott Feldman Zsolt.
Viharkárok a mezőgazdaságban
A hétvégi viharok okozta mezőgazdasági károk elsősorban a fóliás zöldségtermesztést érintették. Az Agrárminisztérium (AM) megkezdte annak vizsgálatát, hogy költségvetési átcsoportosítás révén milyen módon lehetne rendkívüli, közvetlen támogatási lehetőséget biztosítani a kárt szenvedett gazdálkodóknak - közölte a tárca az MTI-vel.
Segítség a fagykárt szenvedett gyümölcstermesztőknek
A tavalyi év nehézségei és az elmúlt hetekben tapasztalt télies időjárás ismételten rávilágít az agrárkár-enyhítési rendszer fontosságára. A rendszer jól vizsgázott: tavaly mintegy 27 ezer hektár gyümölcsöst ért időjárási kár, ami után idén márciusban 6,56 milliárd forintot fizettek ki a gyümölcstermesztéssel foglalkozó gazdálkodóknak.
Aszályhelyzetet hirdetett az agrárminiszter
Aszályhelyzetet hirdetett az agrárminiszter a 2020. kárenyhítési évre az ország egész területére - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel.
Még befizethető a kárenyhítési hozzájárulás
Az agrárkár-enyhítési rendszer tagjainak 2020. szeptember 15-éig kell megfizetniük a kárenyhítési hozzájárulást. A fenti határidő a hozzájárulás Magyar Államkincstár számlájára történő beérkezésének a határideje, nem az összeg feladásának vagy a befizetés kezdeményezésének az időpontja.
Rekordmagas kárenyhítő juttatás a termelőknek
A Magyar Államkincstár március 31-ig mintegy 14 milliárd forint kárenyhítő juttatást fog kifizetni annak a 6.855 károsult termelőnek, akik a 2019. kárenyhítési évben jelentős mezőgazdasági károkat szenvedtek.
Megjelent az agrárminiszter aszályközleménye
Megjelent az agrárminiszter agrárkár-enyhítési rendszer keretében alkalmazandó aszályközleménye. A közlemény az ország azon térségeit jelöli meg, ahol a meteorológiai adatok alapján a vegetációs időszakban elszenvedett csapadékhiány és magas hőmérséklet mezőgazdasági kárt okozhatott.
Fontos kárenyhítési határidők közelednek
Szeptember 15-ig kell megfizetniük az agrárkár-enyhítési rendszer tagjainak a kárenyhítési hozzájárulást, és legkésőbb szeptember 30-ig van lehetőségük a termelőknek az idei aszálykár bejelentésére a még be nem takarított kultúrák esetében.
Már tart a kárenyhítő juttatások kifizetése
A Magyar Államkincstár megkezdte a mintegy 7,6 milliárd forint kárenyhítő juttatás kifizetését annak a 4078 károsult termelőnek, akik a 2018-as kárenyhítési évben jelentős mezőgazdasági károkat szenvedtek.
Hatékony a jégkármérséklő-rendszer
A májusban indult jégkármérséklő-rendszernek köszönhetően az idén fele akkora területről jelentettek jégkárt, mint tavaly. A NAK szerint idén többször is üzembe kellett helyezni a berendezéseket.
