324 milliárd forint jut a klímaváltozás hatásainak kiküszöbölésére

324 milliárd forint jut a klímaváltozás hatásainak kiküszöbölésére

Magyarországon mintegy 324 milliárd forint fordítható a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 1174 milliárd forintos forrásából a klímaváltozás hatásainak kiküszöbölésére és az azokhoz való alkalmazkodásra - mondta V. Németh Zsolt a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára csütörtökön a Herman Ottó Intézetben megrendezett szakmai konferencián.

2020-ra a duplázás Magyarország célja a zöldenergia-felhasználásban

2020-ra a duplázás Magyarország célja a zöldenergia-felhasználásban

A legfrissebb adatok szerint a zöldenergia a magyar energiafelhasználás csupán 6,6 százalékát teszi ki, így Magyarországnak e téren minimum duplájára kell növelnie teljesítményét a következő öt évben ahhoz, hogy elérje a Nemzeti Reform Programban kitűzött 14,65 százalékos célértéket. Ahogy a Multicontact Consulting szakértői kiemelik, e cél megvalósításában meghatározó jelentősége lehet a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében energetikai fejlesztésekre fordítható mintegy 308 milliárd forintnak. A Nemzeti Reform Program emellett két további célkitűzést fogalmaz meg az energiahatékonyság, illetve a klímavédelem terén, amelyek szintén komoly kihívást jelentenek a magyar energiaszektor fejlesztésében.

380 milliárd az öntözés fejlesztésére

380 milliárd az öntözés fejlesztésére

Mintegy 380 milliárd forint jut a mostani uniós költségvetési időszak végéig, 2020-ig a mezőgazdasági vízgazdálkodás és az öntözés fejlesztésére - közölte a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkársága.