Új alapokon a magyar-iraki agrárkapcsolatok

Új alapokon a magyar-iraki agrárkapcsolatok

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese hivatalában fogadta Ali Hadi Al-Bayati iraki nagykövetet, akinek jelezte: Magyarország kész megosztani eddig megszerzett élelmezésbiztonsági és termelési tapasztalatait Irakkal.

Erősítjük agrárkapcsolatainkat Laosszal

Erősítjük agrárkapcsolatainkat Laosszal

Magyarország elkötelezett a Laosszal megkötött, mezőgazdasági tárgyú együttműködések folytatásában – jelentette ki a mezőgazdaságért felelős államtitkár, amikor az Agrárminisztériumban fogadta a délkelet-ázsiai ország küldöttségét. Feldman Zsolt kiemelte, hazánk már a harmadik kötött segélyprogramot indította el Laoszban.

Magyar-tatár tanácskozás a fiatal gazdákról

Magyar-tatár tanácskozás a fiatal gazdákról

Kétoldalú találkozóra érkezett hazánkba kedden Oleg Vlagyimirovics Zemszkov, a Tatár Köztársaság mezőgazdasági és élelmiszerügyi miniszterhelyettese, akit Szakáli István Loránd agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár fogadott.

Mélyülnek a laoszi-magyar agrárkapcsolatok

Mélyülnek a laoszi-magyar agrárkapcsolatok

Folytatódik a magyar agrártudás-export Laoszba, erről írt alá megállapodást Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója pénteken a dél-kelet-ázsiai ország fővárosában Vientianéban. Az aláírás része volt annak az ünnepi eseménysorozatnak, amelyet a magyar-laoszi diplomáciai kapcsolatok 55. évfordulója alkalmából rendeztek Laoszban.

Magyar-tatár élelmiszeripari vegyesvállalat született

Magyar-tatár élelmiszeripari vegyesvállalat született

A Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. (MKSZN) alma-, szamóca- és burgonyaültetvényeket, termesztési technológiát, valamint szakértői támogatást is biztosít a Tatár Köztársaság mezőgazdasági és élelmiszertermelési fejlődéséhez, ennek érdekében vegyesvállalatot hoztak létre - közölte a Magyar Nemzeti Kereskedőház az MTI-vel szerdán.

Mongóliával is szorosabbra fűzi agrárkapcsolatait Magyarország

Mongóliával is szorosabbra fűzi agrárkapcsolatait Magyarország

Magyarország a lehetőségek országaként tekint Mongóliára, ezért igyekszik egyre intenzívebbé tenni a magyar-mongol agrárkapcsolatokat - hangsúlyozta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkára a mongol mezőgazdasági miniszterrel folytatott tárgyalása során.

Megindulhat a tejexport Kínába is

Megindulhat a tejexport Kínába is

„Számos tényező kedvező együttállása és a szakemberek megfeszített munkája kellett a sikerhez; a magyar külpolitika „Keleti nyitás” politikájának újabb mérföldkövéhez érkezett, hosszú évek tárgyalássorozatát követően három meghatározó nemzetközi mezőgazdasági megállapodást kötöttünk meg kínai partnereinkkel.” – mondta a földművelésügyi miniszter. 

A magyar agrárcégek kazahsztáni jövője

A magyar agrárcégek kazahsztáni jövője

Előszerződést írt alá Kazahsztánban a KazAgro Holding és az Eximbank arról, hogy közös pénzügyi alapot indít be – számol be az agrárszektor.hu. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter szerint a megállapodás „hatalmas lehetőség a hazai cégek számára”.

1,46 milliárd a Bonafarmnak

1,46 milliárd a Bonafarmnak

Szíjjártó Péter szerint a magyar élelmiszeripar export árualapjának létrehozásában kiemelten fontos a magyar sertéságazat fejlesztése.

Bakuba látogat Budai Gyula

Bakuba látogat Budai Gyula

Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára Bakuban részt vesz a XX. Jubileumi Azerbajdzsáni Nemzetközi Élelmiszeripari Kiállítás és 8. Nemzetközi Mezőgazdasági Kiállításon.