
Megalakult a Fővárosi Érdekegyeztető Tanács
A háromoldalú érdekegyeztető fórumban öt szakszervezeti és öt munkáltatói szövetség, valamint a fővárosi önkormányzat képviselői foglalnak helyet.
KISOSZ: a vállalkozások nem bírnak el több terhet
A vállalkozások tartalékai kimerültek, további költségek viselésére nem képesek, ezért, ha bevezetik a pénztárgépek online összekötését az adóhivatallal, akkor az a vállalkozásoknak többletköltséget nem jelenthet, a rendszer kialakításában az állam szerepvállalása elkerülhetetlen - olvasható a KISOSZ állásfoglalásában.
Cserebere az Erzsébettel
Több-féle mércével mér a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft., amikor a kiskereskedőkkel szerződést köt az Erzsébetutalványok elfogadására. Az áruházláncok többsége 6 százalékot, míg mások 8 százalékos jutalékot kell, hogy fizessenek - írja a Zalai Hírlap.
