Komposztünnep 2021 – közösen hirdet pályázatot a Humusz Szövetség és a Nébih

Komposztünnep 2021 – közösen hirdet pályázatot a Humusz Szövetség és a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszerpazarlás-megelőzési programja, a Maradék nélkül, idén társszervezőként csatlakozik a Galgamenti Népfőiskola és a Humusz Szövetség – pályázattal egybekötött – Komposztünnep című felhívásához. A pályázatra a komposztálás témájához illeszkedő tevékenységgel jelentkezhetnek oktatási intézmények és civil közösségek. Az idei felhívás fő üzenete, hogy az élelmiszerhulladékok a komposztálásnak köszönhetően visszajuttathatók az ökológiai körforgásba, így csökkentve a környezetre gyakorolt káros hatásokat.

Komposztálja otthon a vacsoramaradékot!

Komposztálja otthon a vacsoramaradékot!

Folyamatosan tapasztaljuk, amint az éttermek séfjei mind többen csatlakoznak az élelmiszer-pazarlás elleni hadjárathoz, és így mikor is adódhat megfelelőbb pillanat, hogy egyénenként is részt vegyünk az ember(isége)tpróbáló  csatában. Az írás a Tasting Table cikke alapján készült.

Szennyvíziszap-komposztáló épül a kazincbarcikai térségben

Szennyvíziszap-komposztáló épül a kazincbarcikai térségben

Európai uniós támogatással szennyvíziszap-komposztáló épül a kazincbarcikai térségben, a beruházás összköltsége csaknem 785 millió forint – közölte az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV Zrt.) keleti szennyvíztisztítási divíziójának vezetője szerdán Kazincbarcikán, sajtótájékoztatón.

Ártalmatlanítás helyett újrahasznosítás

Ártalmatlanítás helyett újrahasznosítás

Mi az a biochar? Miét fontos a foszfor a mezőgazdaságban? Hogyan lehet hasznosítani az állati hulladékot? Mindez milyen szerepet játszik a kontinens gazdaságában? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak szeptember 27-én, pénteken 10 óra 30 perckor, az Ökoindustria kiállításon, az Ökokávézóban, ahol Palotai Zoltán, a WESSLING Hungary Kft. üzletágvezetője egy az egész Európai Unióban is mindezidáig egyedülálló projekt kutatási eredményeit ismerteti.

Mivel „etetjük” növényeinket?

Mivel „etetjük” növényeinket?

A forgalomban lévő műtrágyák, komposztok, talajjavító anyagok többségét megfelelőnek találták a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) által koordinált 2012. évi vizsgálatok során.