Kiemelkedő természetvédelmi fejlesztések indulnak

Kiemelkedő természetvédelmi fejlesztések indulnak

A fejlesztések célja a természetes és természetközeli állapotú erdők megőrzése az Aggteleki Tájegységben.

2020-ra a duplázás Magyarország célja a zöldenergia-felhasználásban

2020-ra a duplázás Magyarország célja a zöldenergia-felhasználásban

A legfrissebb adatok szerint a zöldenergia a magyar energiafelhasználás csupán 6,6 százalékát teszi ki, így Magyarországnak e téren minimum duplájára kell növelnie teljesítményét a következő öt évben ahhoz, hogy elérje a Nemzeti Reform Programban kitűzött 14,65 százalékos célértéket. Ahogy a Multicontact Consulting szakértői kiemelik, e cél megvalósításában meghatározó jelentősége lehet a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében energetikai fejlesztésekre fordítható mintegy 308 milliárd forintnak. A Nemzeti Reform Program emellett két további célkitűzést fogalmaz meg az energiahatékonyság, illetve a klímavédelem terén, amelyek szintén komoly kihívást jelentenek a magyar energiaszektor fejlesztésében.