
Már nyomják a balatoni koronát
Pénteken kezdik nyomni az észak-balatoni térség helyi pénzét, a balatoni koronát, amely várhatóan március végén kerül forgalomba, mondta Leitold László, a Kinizsi Bank vezérigazgató-helyettese csütörtökön a veszprémi közgyűlésben.
Terjednek a helyi pénzek
Ezzel újabb "pénzzel" gyarapodik a helyi fizetőeszközök köre, a jegybank szakértői szerint azonban a "helyi valuták" nem jelentenek konkurenciát a nemzeti fizetőeszköznek, vagyis a forintnak.
