Már nyomják a balatoni koronát

Már nyomják a balatoni koronát

Pénteken kezdik nyomni az észak-balatoni térség helyi pénzét, a balatoni koronát, amely várhatóan március végén kerül forgalomba, mondta Leitold László, a Kinizsi Bank vezérigazgató-helyettese csütörtökön a veszprémi közgyűlésben.

Terjednek a helyi pénzek

Terjednek a helyi pénzek

Ezzel újabb "pénzzel" gyarapodik a helyi fizetőeszközök köre, a jegybank szakértői szerint azonban a "helyi valuták" nem jelentenek konkurenciát a nemzeti fizetőeszköznek, vagyis a forintnak.