
1901 óta nem volt olyan meleg, mint tavaly
1901-től számítva első tíz legmelegebb év közül nyolc az ezredforduló utáni évek közül került ki, 2019 volt az eddigi legmelegebb esztendő Magyarországon. A melegedés mértéke a 20. század elejétől 1,3 fok, ami a globális melegedés mértékét is meghaladja – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat elemzésében.
Hőség: A meteorológiai szolgálat is kiadta a piros figyelmeztetését
A tartós hőség miatt hétfőre az Országos Meteorológiai Szolgálat is a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést adott ki az egész országra.
